Wpis z mikrobloga

Mirki. Ale lipa.
Wstawie parę przedmiotów na sprzedaż przez allegro.
Jeden dziś sprzedałem.
Ale jest jedno ale.
Kupujący zapłacił przez Payu.
Ja to konto założyłem na dane członka rodziny.
Payu mam nie skonfigurowane.
Ponad 40 zł mam na nie wpłacone.
Teraz nie mam jak przelać tych pieniędzy na swoje konto bankowe w ING.
Bo mam inne dane w koncie allegro i inne w rachunku bankowym.
No nic trudno się mówi.
Zdałem resztę aukcji z allegro, wystawiłem ponownie, tym razem zmieniłem że nie akceptuje płatności przez to #!$%@? Payu.
Wyślę w poniedziałek tą jedną rzecz co kupujący kupił.
Bo mam jeszcze trochę odłożonej gotówki.
Ale pytanie.
Da się jakoś przelać te ponad 40 zł na moje konto bankowe w ING?
Bo szkoda żeby te pieniądze przypadły.
Na nic w sumie już nie liczę tylko pytam.
Ktoś miał podobny problem?
#allegro #biznes
  • 17
@Kurajmo: Nie ma problemu. Obecnie generalnie nie są weryfikowane dane odbiorcy przelewu. Nawet jeśli wyślesz przelew w polu Imię i nazwisko wpisując "Jaś Fasola" to kasa i tak dojdzie.
@typowyjanuszwons: no właśnie nie mam jak. Bo nie mogę się na to payu zalogować ani nic.
Jest to konto allegro na moją mamę.
Chciałem trochę po sprzedawać. Bo kiedyś mi allegro bez podstawnie zablokowało moje stare konto.
Wpłata mi weszła na to konto allegro mamy. Tylko nie mam jak tych pieniędzy wypłacić.
Dane moje w ING są inne niż te mamy na koncie allegro.
A żeby aktywować tą płatność przez Payu.
@typowyjanuszwons: napisalem do kupującego. Żeby wycofał tą Wpłatę pieniędzy na payu co mi przelal.
I prosilem o kontakt na mój email z allegro.
To podam numer konta bankowego na który można przelać pieniądze za zakup przedmiotu.
Ciekawe co odpisze.
Kurde kiedyś nie było takich problemów jak ze swojego konta allegro sprzedawałem.
Po prostu, podałem numer konta bankowego.
I na nie mi ludzie pieniądze wplacali.
Ale popieprzyli na tym allegro
Zdałem resztę aukcji z allegro, wystawiłem ponownie, tym razem zmieniłem że nie akceptuje płatności przez to #!$%@? Payu.


@Kurajmo: Nie możesz nie akceptować PayU, jeśli ktoś Ci wpłaci i tak jesteś zobowiązany to wysłać, a i jak ktoś zgłosi aukcję to mogą Ci usunąć i ostrzeżenie otrzymasz.
@Templar: a niby na jakiej podstawie?
Poszukałem w profilu allegro. I była opcja "nie przyjmuje płatności przez Payu". Czy jakoś tak.
Zaznaczyłem ją. To co w końcu.
Jak mam w ogłoszeniu że zwykły przelew. I Zaznaczyłem opcje ze nie akceptuje płatności payu. To zapłacą mi normalnie na moje konto w ING. Czy na to #!$%@? Payu?
Pytam bo jak na payu. To zdejmuje te aukcje z allegro. Aż tyle kasy nie
@Kurajmo: Gdzie jest ta opcja? Może coś przegapiłem i zmienili ostatnio, ale w regulaminie dalej jest, że sprzedawca nie może w opisie różnicować we własnym zakresie prawa do korzystania z PayU i jak teraz próbuję wystawić aukcje to PayU na stałe zaznaczone bez możliwości odznaczenia.
@Kurajmo: Dobra, znalazłem, rzeczywiście jest, nawet nie wiedziałem o tym. I chyba sporo osób nie wie, bo ciągle widzę aukcje gdzie jest forma PayU, a w opisie dopiero zaznaczają, że nie akceptują. No i za takie coś aukcja leci i ostrzeżenie. Regulamin też trochę mylący, bo nadal sugeruje, że z PayU nie da się zrezygnować.

A Twoja mama nie ma żadnego konta? Nie musi być internetowe, bo w placówce też można
@Templar: no właśnie nie ma. I zakładać nie zamierza. Bo miała nie przyjemności z bankiem. I skasowała całkiem to konto.
Sprubuje skontaktować się z bokiem allegro. Może pomogą.
Do kupującego pisałem. Odpisał.
Ale nie mogę bez aktywacji tego payu wycofać wpłaty.
Jeszcze okazało się że mam debet 4 zł (za obsługę konta internetowego). I nie mogę przelwu weryfikacyjnego wykonać.
Eh co za dzień.
Nie wiem. I tak idę w Poniedziałek na
@Kurajmo: Tak, jest OK. Jeszcze rok temu nie można było zrezygnować z PayU i myślałem, że dalej tak jest, a Ty dałeś w opisie informację, że nie przyjmujesz, co jest niedozwolone nadal według regulaminu. Ale teraz widzę, że po wyroku sądu musieli dać taką opcję i chyba od maja zeszłego roku jest dostępna, no i za bardzo to się tym nie chwalą :P

A jeszcze jedno, bo z tego co pamiętam
@Templar: no próbowałem, ale muszę zweryfikować wpierw konto payu przelewem z banku.
Spróbuję jeszcze przelać im te pieniądze to może będę miał dostęp do tego payu.
I tak nie mam już nic do stracenia.
Bo póki co kasy nie mam dostępnej.
A może się uda.
W poniedziałek się tym zajmę jak ten telefon wyślę.
Teraz tylko ten debet z konta skasować.
Eh będę musiał rano w poniedziałek iść wpłacić hajs do
@Templar: w każdym bądź razie dzięki mirku za pomoc z tym problemem.
@DennisRozrabiaka: no co? Wystawiłem bo mi nie potrzebna jest. A na allegro może szybciej pójdzie.
Na olx numer ludzie brali.
I dużo osób przeglądało.
Szkoda tylko że nikt nie dzwonił.
Ale olx, to olx.
Tam zawsze ludzie tylko patrzą.