Wpis z mikrobloga

Czemu przy zupełnie różnych wartościach DPI, obszar roboczy wciąż wygląda tak samo? Ma tyle samo pikseli. Tutaj inna wartość DPI niczego mi nie determinuje jak widać. 96 DPi a 6600 DPI. Serio mam uwierzyć, że jedna i ta sama grafika wrzucona do obu projektów wyjdzie lepiej w druku w przypadku obszaru roboczego, który ma aż 6600 DPI?

#dtp #poligrafia #druk #drukarnia #grafika
Pobierz Bunch - Czemu przy zupełnie różnych wartościach DPI, obszar roboczy wciąż wygląda tak...
źródło: comment_fjntZlvwn2ZnQXHGr8AIm5kPuhwfiQTm.jpg
  • 24
@Bunch: no tak ale obraz zawsze ci pokazuje w 72dpi... bo to monitor - to widac dopiero na wydruku - masz drukarke ? przeprowadz testy robiac kwadraciki 5x5cm ze zmiennymi dpi
@Bunch: Generalnie rozumiem problem. Sam zawsze go pomijam z jednego prostego względu - nigdy w druku nie zdarzyło mi się podawać rozmiaru w pixelach. Mm i ilość dpi całkowicie określają obraz który chcę drukować.
Ale wracając do px i dpi. Mam wrażenie jakby takie połączenie było po prostu bez sensu. Pixel to pixel - jedna mała kropka na ekranie. W zależności od ppi wyświetlacza będzie ona większa lub mniejsza, ale nigdy