Wpis z mikrobloga

@NamalowanyPrzezSmutek: Kwestia designu, gdzie layouty wprowadzają uporządkowanie wizualne i narzucają odpowiedni rytm/układ przestrzeni. Z drugiej strony gridy czysto CSSowe znacznie przyspieszają tworzenie i utrzymanie złożonych widoków (a odpowiednio skonstruowany grid jednocześnie odwala dużo roboty z fluid układem i responsywnością).
@NamalowanyPrzezSmutek: Gridy nie są niezbędne, ale znacznie przyspieszają pracę przy layoutach, nie wspominając o tym, że 80% RWD dzieje się automagicznie.
Zamiast definiować wymiary dla każdego, nazwijmy to modułu strony, po prostu dajesz mu klasę np.: .col_2 i już, gotowe, lecisz dalej.
Oszczędność czasu niesamowita.
@NamalowanyPrzezSmutek: tak jak wspomniał @dhMichu chodzi o Rwd oraz ogólną estetykę strony i łatwe tworzenie spójnych designów. Teraz stron niedostosowanych do mobile sie nie robi, a korzystając z jakiegoś gotowego presetu jak bootstrap masz z głowy naprawdę KUPĘ pisania :)
@emtei: Korzystając z okazji, to masz może jakieś tutki dla początkujących o tworzeniu współczesnego designu? Ja noga z Photoshopa jestem. Ogarniam dobrze kodzenie, ale nie idzie mi tworzenie graficznych elementów...Chciałbym robić zajebiście wyglądające od strony graficznej strony, ale nie widzę dla siebie nadziei.
@NamalowanyPrzezSmutek: jesli nie ogarniasz grafiki to daj sobie z nia spokoj. Od tej mamy grafikow ;). Ja tez znacznie lepiej czuje sie w programowaniu, cos tam z Photoshopa wytne, ale nigdy nie nie narysuje. Wyspecjalizowalem sie w kodzeniu, a wszelki design idzie do kogos innego. I wbrew pozorom to nie robi mi jakiegos wielkiego problemu w pracy
@NamalowanyPrzezSmutek: to tym bardziej skup sie na tym co potrafisz. Jezeli rysowanie albo grafika zupelnie Ci nie wychodzi to je zostaw. W kazdym normalnym miejscu pracy bedziesz mial dostepnego grafika.
W dzisiejszych czasach CSS i JS to oczywiscie koniecznosc, ale do tworzenia stron z gotowej grafiki nie musisz miec uzdolnien artystycznych ;)
@NamalowanyPrzezSmutek: Krótko:

Jeśli kodzisz to nie grafikuj.


Poszukaj sobie na necie jakichś darmowych nowoczesnych szablonów w .psd i je zakoduj do działającej strony. Nawet ja Ci mogę podesłać jakieś moje stare layouty to sobie na nich potrenujesz. Priv
lub
Zrób screena jakiejś strony i skopiuj ją ale bez patrzenia w kod.

Lajtowo znajdziesz pracę jak tylko bedziesz w stanie całą storonę postawić zgodnie z wizją grafika.