Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki. Właśnie miałem iść spać, i przypomniało mi się, że wczoraj czytałem gdzieś na Mirko miniAMA o LD. W zasadzie, to przekopałem się przez pół internetów, ale dalej nie wiem, jak w zasadzie zacząć... Próbowałem wczoraj z tą metodą liczenia do 20 sekund, ale jakoś nie do końca chciało to działać. Wątpię też, że ten cały dziennik snów jest tak bardzo konieczny.
Macie jakieś faktyczne porady dla kompletnie początkującej osoby?
#swiadomysen #ld
  • 15
@jem_pierogi: @KurzeJajko: czyli co, bez dziennika snów prowadzonego przez X dni nie osiągnę LD?
@JahMuffin: nie wątpię w samą ideę LD, bo bardzo wydaje mi się, że wiele razy rano miałem już LD, które poniekąd kontrolowałem, ale nie w 100% świadomie. Ciężko mi to opisać. Po prostu nie byłem świadomy tego, że śnię, ale czułem, że samemu kontrolowałem ten sen... ;_;
@Anubis94: Nastaw sobie budzik o godzinę wcześniej, niż miałeś w planach. Po obudzeniu się nawet nie rusz palcem, tylko zaśnij ponownie. Najprostsza metoda na początek, ale pewności, że zadziała, to nie masz.
@Anubis94: ja przez jakiś czas prowadziłem ten dziennik i zawuażyłem, że z czasem zapamiętywałem coraz więcej snów, potrafiłem wpisać 3-4 obszerne sny do zeszytu codziennie, także pewnie znaczenie to jakieś ma, ale akurat teraz nie mam za bardzo czasu tego robić
@neomotion1: a jest szansa, że usypianie leżąc na wznak zadziała w momencie, gdy wieczorem jestem mega zmęczony już? Bo z tego, co rozumiem, to wszyscy proponujecie WILD'a.
@JahMuffin: jak osiągnę pierwszy świadomy sen to to będzie moja pierwsza myśl. :D
Ja tam miałam świadome sny i były zajebiste, bo sobie robiłam co chce. Nie miałam żadnych paraliży. :D Czasami miałam tak, że chciałam się obudzić i miałam na to "swój dziwny sposób" i działał.
@Anubis94: z moich doświadczeń:
-liczenie dziala praktycznie tylko wtedy, gdy jesteś bardzo zmęczony i senny, ja robiłem trning na siłowni, cardio, zagryzalem lekkim posiłkiem i robiłem sobie drzemkę z liczeniem, skuteczność koło 10-25%.
-dziennik jest bardzo ważny, ale jego brak nie oznacza, ze nie będziesz miał ld-ale może sie zdarzyć, ze... O tym zapomnisz ;) miałem parę takich przypadków, ze wiedziałem, ze kontrolowalem swój sen, ale nie potrafiłem sobie przypomnieć wielu