Wpis z mikrobloga

#gry #ssocenia #recenzja #gryindie #gryniezalezne #sciencefiction
Właśnie skończyłem The Swapper, finlandzką grę niezależną, będącą typowym przedstawicielem gatunku platformówek logicznych w stylu Braida. Nie będę się tutaj mocno rozpisywał, ale powiem tylko, że jak najbardziej warto się z nią zapoznać. Wydaje się niedoceniona (jeśli o popularność chodzi), szczególnie porównując ją do indyczych tuzów w stylu wspomnianego wcześniej Braida - moim zdaniem trochę niesłusznie. To naprawdę kawał świetnego tytułu. Jak to często w grach logicznych, mamy jeden specyficznym pomysł, na którym oparto zagadki. Koncept klonów, które naśladują nasze ruchy jest prosty, ale na tyle ciekawy i dający duże możliwości, że dzięki drobnym udziwnieniom nie nudzi do końca gry. Same zagadki był dla mnie w sam raz. Czasem dłużej nad jakąś posiedziałem, ale ogólnie gra jest dobrze wyważona, akurat pod możliwości średnio ogarniętego gracza jak ja.

Niesamowite wrażenie robi klimat, który wręcz sączy się z ekranu. Przepiękna oprawa graficzna (glina!), świetnie wykonane dźwięki i idealnie dopasowana muzyka - te aspekty gry to dla mnie praktycznie 10/10. Posępna, tajemnicza i "obca" atmosfera jak najbardziej robi. Świetnie współgra z tym sama fabuła, może nie jest to najbardziej niesamowita historia jaką widziałem, ale to po prostu takie bardzo dobre science fiction. Mnie osobiście z różnych powodów kojarzy się z filmem Moon, a to naprawdę dobra rekomendacja.

W natłoku indyków niektórzy mogli sobie odpuścić Swappera, co moim zdaniem jest dużym przeoczeniem. To świetnie wykonana gra, która może nie oferuje nic bardzo oryginalnego (chociaż motyw z wykorzystaniem klonów w takiej formie jest raczej w niewielu produkcjach obecny), jednak widać, że autorzy mieli jasną (i ciekawą) wizję mechaniki i ogólnego klimatu oraz fabuły, a co najważniejsze - udało im się tę wizję konsekwentnie zrealizować.
Sad_Statue - #gry #ssocenia #recenzja #gryindie #gryniezalezne #sciencefiction 
Właś...

źródło: comment_owB4f5uLh2o9ZRprEJDrMg0Qy1Ys5HUA.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz