Wpis z mikrobloga

@matwolny: Ten bank wyskoczył mi jako najlepszy pod względem oszczędnościówek w styczniu 2015. Od dluższego czasu zbieram się do założenia jakiegoś konta, chciałam w ING ale się wstrzymałam, no i nie wiem co wybrać ;] O tym banku coś tam słyszałam, ale mimo wszystko nie jestem pewna czy to dobry wybór

@Aerials: Ogólnie ok chociaż czasy świetności pod względem wysokości oprocentowania lokat ma już za sobą. Byli bardzo dobrzy jak zaczynali. I uwaga, mocno promują produkty strukturyzowane jak różnego rodzaju polisolokaty itp....
@Aerials: To kiepska ta porównywarka, bo obecnie najlepsze oprocentowanie do 50 tys. zł ma bossabank (BOŚ Bank, 3,5%)
Żeby mieć 3% w BGŻ Optima trzeba się nakombinować co jakiś czas, bo takie oprocentowanie jest tylko dla nowych środków i to przez określony czas.
Najlepsze do 10 t. ma Orange Finanse i Getin, ale to oferty krótkoterminowe (jak w Orange) albo obwarowane dodatkowymi warunkami (Getin). Sprawdź: najlepsze konta oszczędnościowe - styczeń 2015.
Przy BGŻ Optima uważaj na to by środki były nowe, bo za 2-3 miesiące spadnie Ci mocno oprocentowanie, więc przed datą końcową warto środki przerzucić i wrócić z nimi np. kolejnego dnia gdy będą to znów "nowe środki".