Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że kobiety interesują się głównie rzeczami typu taniec, gotowanie, moda, uroda? A mężczyźni rzeczami technicznymi, motoryzacją, komputerami, sportem? A wiecie dlaczego? Bo taniec, gotowanie, moda itp. to rzeczy subiektywne - nie da się "zmierzyć" jak dobrze ktoś jest ubrany, jak dobrze tańczy albo jak dobrze smakuje to co gotuje, bo każdemu podoba się/smakuje co innego - więc bardzo łatwo można ukryć swoje niekompetencje. A w takim programowaniu? To jest rzecz obiektywna i możliwa do zmierzenia. Jak ci program wywali błąd, to nie możesz strzelić focha, powiedzieć i #!$%@?, mnie się podoba jak jest, a wy się nie znacie.

#rozowepaski #takaprawda
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goryptic:
Hur dur ale to jestem ścisły i naukowy ale #!$%@? wiem o statystyce. Badania kliniczne leków też zmierzysz w dżulach, kelwinach? Wszystko co wymieniłeś można mierzyć stosując metodę naukową. Jeśli coś smakuje jak gówno jednej osobie ale jest wyśmienite dla innej - racja jest to subiektywne. Ale jak dasz coś 1000 osobom i przeanalizujesz wyniki...
  • Odpowiedz
A w takim programowaniu? To jest rzecz obiektywna i możliwa do zmierzenia. Jak ci program wywali błąd, to nie możesz strzelić focha, powiedzieć i #!$%@?, mnie się podoba jak jest, a wy się nie znacie.


@Goryptic: myślałem, że napiszesz o sporcie
  • Odpowiedz
@ziemniaczana_krolewna: @Krs90:
Dobry gust (moda, projektowanie wnętrz) jak najbardziej można zmierzyć. A miarą tą są po prostu pieniądze. #!$%@? grafik czy stylista będzie robił na kasie w Biedronce albo gównoprojekty za pisiont złotych, ci najlepsi mają marki warte miliony ;-)
  • Odpowiedz
@xhxhx:

Serio? Jak zbudujesz robota, to ocenia się go w kategorii działa/nie działa?

Eee... tak? Przynajmniej to taka podstawa. W przeciwnym wypadku w konkursie robotów mógłby wygrać taki co NIE działa, ale... ładnie wygląda, i spodobał się jury.
  • Odpowiedz
@Goryptic: To bardziej wynika z męskiej natury, ponieważ my od dziecka lubimy rywalizować, więc nasze zainteresowania muszą być mierzalne, żeby porównywać się z innymi samcami, więc wstęp dobry, ale wytłumaczenie naciągane :)
  • Odpowiedz
@Goryptic: Moda, uroda a i po części gotowanie i taniec to są umiejętności krytyczne dla powodzenia towarzyskiego kobiet przy czym mniej interesują się sukcesem na innych polach.
Taniec towarzyski to sport, który nie jest polega na pokonaniu przeciwnika, a dostaniu oceny - kobiety wolą być super ocenione niż zgnieść rywala( w tańcu można egzekwo( ex aeqo?) zająć pierwsze miejsce).
Dodatkowo nie zauważyłem, żeby interesowały się gotowaniem, a dobrze by było
  • Odpowiedz
@NevilX: Doskonale wiesz, że oboje znamy mężczyzn którzy wykręcają się fochem przy ocenianiu ich prac. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do rysunku z racji, że to moja branża będę jej bronić, że wraz z czasem i wzrostem percepcji pewne rzeczy naprawdę zaczynają być widoczne, można śmiało oceniać kompozycję, inspirację, ba, stąd się biorą artblocki ("w końcu zacząłem widzieć, że #!$%@? rysuję, nie nadaję się do tego,
  • Odpowiedz
@Goryptic: Programowanie takie obiektywne, bo wcale nie ma świętych wojen o to gdzie dawać przecinki. Poza tym ocenianie programów na zasadzie działa/nie działa to jest ukrywanie braku kompetencji.
  • Odpowiedz