Wpis z mikrobloga

@AmonGoeth: przecież to nie jest wina nvidii to po pierwsze, nvidia dostarcza tylko gpu - moduły pamięci to już kwestia partnerów który z tego gpu korzysta tj np gigabyte msi czy kogoś tam innego, na jednych kartach nie ma żadnego problemu z 4gb a na innych są, i na tych co są zwykle są to te same modele tego samego partnera, poza tym bardziej ciekawym tematem wg mnie jest beznadziejna wydajność
@Murzinio: ale 980 nie ma problemu, 960 też, to tylko problem z 970tkami. Testy innych kart nie mają sensu. Ja zaraz go odpale bo dopiero do domu dotarłem.
@Jurigag: To fakt, problem pojawia się nie we wszystkich kartach. Warte odnotowania jest to że są stosowane 2 rodzaje pamięci Hynix i Samsung.

Warto dodać że Geforce 960 970 i 980 mają zupełnie inne chipy mimo ze wszystkie to Maxwelle o czym
@AmonGoeth: Dlatego proponuję te testy na innych kartach, żeby porównać do naszych 970 i będziemy wiedzieć jak to wygląda, jeśli naprawdę powyżej 3GB vram różnica w przepustowości jest tak duża to powinniśmy to zobaczyć w benchmarku porównując z innymi kartami mniej więcej o zbliżonej wydajności i takiej samej ilości vram. (u mnie benchmark wykorzystuje ponad 3900MB vram)
@AmonGoeth: wiadomo że inny chipy, bardziej obcięte i zmodyfikowane, bazują jedynie na tej samej architekturze, poza tym gtx 960 to i tak dno, 128bit szyna w 2015 roku, nvidia pls, ta karta powinna się nazywać gtx 950 i kosztować 600 zł
@Murzinio: u mnie też wykorzystuje 3900 problem w tym że przy 3500 prędkość spada z 27 do 3 GB/s

Ogólnie widzę że po przekroczeniu 3GB uzycia pamięci wydajność drastycznie spada. z 152 do 46.

#!$%@?.

Odpalam zaraz Radeona 5850 zobaczymy jak tam.