Wpis z mikrobloga

#access #bazydanych

Mam tabelę z datami rozpoczęcia i zakończenia pewnych czynności. Jest ona połączona z pracownikami wykonującymi te czynności. Jak zrobić kwerende czy coś, żeby wyświetlało tylko dostępnych (nie zajętych) pracowników, i jak wpisać regułę poprawności, żeby nie dało się jednego pracownika do dwóch czynności w tym samym czasie przydzielić?
  • 14
@weedget: no to wiem, tylko jak tą kwerendę zrobić? mam wrzuconego pracownika i czynności. I jak dałem warunek że data dzisiejsza musi być wieksza od daty zakończenia, to wywala mi wszystkie zakończone czynności danego pracownika. jak sprawdzić czy pracownik nie wykonuje żadnej czynności?
@weedget: To rozumiem, nie umiem tylko tego zapisać logicznie. mam chyba jakieś zaćmienie myślenia. mam prostą kwerendę z pracownikiem, czynnościami i datami zakończenia i rozpoczęcia. Jak powinien wyglądać warunek pod pracownikiem żeby wyświetlało mi tylko tych wolnych?

I czy da się zrobić regułę poprawności w tabeli z czynnościami, by data zakończenia musiała być większa od daty rozpoczęcia?
@weedget: o dzięki :) Człowiek nie używa tego na co dzień, to nawet nie wie gdzie szukać :) a wiesz jak zrobić żeby wartość rekordu w jednej kolumnie musiała być większa od wartości rekordu w drugiej kolumnie? bo mi w regule poprawności wyrzuca błąd, że nie może się odnosić do innej kolumn