Wpis z mikrobloga

Hej

Mam problem, na zaliczenie projektu mam zrealizować prostą sygnalizacje z przejściem dla pieszych ( na przycisk) na plc . I muszę zrobić zabezpieczenie przed stałym wciśnięciem przycisku (jak by był zablokowany ).

Moje typy :
Po wykryciu że przycisk jest wciśnięty dużej niż 5s wtedy sygnalizacja przechodzi w tryb automatyczny ( nie obsługuje przycisku )

Zaczynają migać żółte światła a sygnalizacja nie działa ??

+plus zgłoszenie do centrali ??

Ktoś wie jak to jest rozwiązane w prawdziwym życiu ?

#elektronika #plc
  • 10
@shymon: dobre, ale w sumie jak dojdzie do trwałego uszkodzenia przycisku i zablokowania (np. na kablach albo zalej przycisk klejem (??? ) ) to pieszy nigdy nie będzie mógł przejść
@MacDeez: No to zrób tak, że stanem "normalnym" (czytaj - przycisk nieaktywowany) jest stan wysoki. Jeśli ktoś wzbudza przycisk dostajesz zbocze opadające.
Teraz dlaczego niewciśnięty przycisk ma mieć stan wysoki? Jeśli przerwie się kabel (czy zaklei ktoś klejem...) - tracisz sygnał z przycisku. I po minucie czy iluś tam takiego stanu sterownik wie, że jest awaria.
@shymon: oto właśnie chodzi co zrobić w takiej sytuacji ? jak to jest rozwiązywane ? ja widzę to tak że wtedy przechodzimy w automat jak w skrzyżowaniami bez przycisków, albo migamy żółtymi?? @MasterSoundBlaster:

To żeby przycisk nie blokował skrzyżowania to mam zrobione
@MacDeez: Nie mam pojęcia jak to jest rozwiązywane, nie jest inżynierem ruchu ulicznego. Ale miganie żółtymi nie wydaje mi się do końca rozsądne. Lepiej byłoby chyba wysłać zgłoszenie do centrali i do czasu skwitowania awarii przejść po prostu w jakiś drugi tryb, tj. automatycznie sterujący światłami dla pieszych - bez potrzeby wzbudzania.