Wpis z mikrobloga

W końcu mam 7GB ramu a nie 3.. w końcu można normalnie korzystać z komputera bez nieustannych w komputerze brakuje pamięci i wywalania programów. Nawet nie wiecie jaka to ulga.. nie musisz się przejmować ilością otwartych przeglądarek, ilość zakładek w kolejnych. Jeszcze można sobie odpalić google eartha oraz stronę z obszerną fotorelacją i nawet niczego nie zamykać tylko sobie działać dalej.. Cóż za wygoda...
Obecnie w tle dwie przeglądarki, FF z otwartymi 41 kartami (1258MB) oraz IE z 4 kartami 513MB plus 100MB dla Adloblocka na IE. Razem z resztą razem w użyciu równe 50%, co daje 3.5GB
#ram #pc #komputer #komp #piec #piecyk #modul #exe
  • 10
@orian: I can't, wszystkie 4 sloty już zapełnione.. nie mniej jedna kość to 1GB za którą dałem równe 32zł, kupiłem parę lat temu, bo 2GB mi nie wystarczało a że miałem XP to więcej niż 3.25GB i tak by nie obsłużył, dlatego zdecydowałem się na 1, to w ostateczności można ją wywalić i wstawić ósemkę.. nie wiem tylko czy płyta obsługuje pojedynczy moduł 8GB bo ponoć różnie z tym bywa.
@Floyt: Czemu 6 miałoby być dziwne.. jak ktoś ma mobo i procka obsługującego triple channel to w sam raz 2x3.
A 7 jest dlatego, że kiedyś miałem xp, a ten więcej niż 3 by nie obsłużył, stąd było 3 i teraz dokupiłem 4, bo xp dawno nie mam. Łącznie mam 1 moduł 2GB DDR3 1333Mhz od Goodrama, 1 moduł 1GB 1333Mhz też od goodrama, i dwa moduły 2GB 1600Mhz od Goodrama..
@r5678: Dziwne dlatego że złota zasada przezornych brzmi - zawsze łączy się kości tej samej pojemności a najlepiej tej samej specyfikacji i producenta. To że czasami to działa w dziwnych kombinacjach to bardziej kwestia szczęscia i dobrego biosu, niż reguła.