Wpis z mikrobloga

Na fali entuzjazmu po konferencji Microsoftu postanowiłem kupić sobie na zapas jedną Ósemkę albo Siódemkę (zależny co bardziej opłacalne). Wbijam na allegro, a tutaj zonk. Są jakieś egzemplarze po 30zł. O co chodzi? Od jakiej kwoty zaczynają się legalne wersje? Bo mam wrażenie, że te tanie to taki odpowiednik rosyjskich kluczy.
#pytanie #komputery #windows8 #windows
  • 11
MSDNAA


@wisniowySz: Nie mam pojęcia. Kosztują po 30zł i kupują to setkami. Chciałbym normalny system, tylko nie wiem od jakiej kwoty się one zaczynają. Bo jest cały przekrój. Chcesz za 29,99zł? Bierz Pan. Chcesz za 399,99? Nie ma problemu, trzymej Pan.
@XsomX: Oprogramowanie - Oryginalne Licencje COA sprzedawane są na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje, odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

Wyrok jest wykładnia prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo
@martinlubpl: Można odsprzedawać owszem, o ile to oprogramowanie jest legalne. A raczej w tej cenie nie jest. Poproś tego kogoś od kogo kupujesz o informację o pochodzeniu tej licencji oraz oryginalną fakturę na ten pierwszy zakup tego sprzedającego (czyli tam, gdzie on to kupił) - zdziwisz się pewnie, ale raczej na 99% Ci nie odpowie w tym temacie.