Wpis z mikrobloga

@Rabusek: Aa, myślałem, że polibuda, to bym powiedział, że lepiej zmieć kierunek :P Chociaż Taylor może być przydatny czasem na infie. Straszne masz problemy z tą matematyką, patrząc po wpisach.
@Rabusek: Źle się wyraziłem, miałem na myśli polibudę z kierunkiem na którym troszkę matmy się czasem używa. Patrząc na te wszystkie zadania, co masz - podstaw do wzoru. Także zamiast siedzieć na wykopie zaglądasz w Krysickiego i się uczysz, a spokojnie zaliczysz,
@Feanir: nie siedzę, umiem już większość z tych zadań, tylko za cholerę właśnie tego taylora nie łapię - bo go po prostu nie mieliśmy. Nadal łatwiejsze to niż liczenie całek, a mamy jakby do wyboru zrobić 3 z 9 zadań :)

To co wysyłałem na wykop to były zadania prosto z poprawki, mieliśmy zastępstwo na kolokwium i liczyłem że ktoś je za mnie rozwiąże. Głupi ja :D
@Feanir: ja też nie, ale kułem na fizykę, na której dostaliśmy 40 razy trudniejsze zadania.

"II zasada dynamiki newtona w przypadku bryły sztywnej - wzór, opis, definicja. Na tej podstawie udowodnij zasadę zachowania momentu pędu"

Albo jak #!$%@?ł na ćwiczeniach coś, czego nie wykazał w liście (na zaocznych jest tak że masz listę zadań - jak je umiesz to spokojnie zaliczysz, ja byłem zbyt leniwy i teraz się męczę) - przez
@Rabusek: To po co się pytałeś skoro nie akceptujesz? :D

To ma być zadanie z fizyki? :) Istna fraszka, tyle Ci powiem :P

Matematykę, podstawy, przydaje się rozumieć w minimalnym stopniu, wtedy da się zadania zaliczać nawet takie "nowe".
@Feanir: nie, najzwyklejsza "informatyka". Po prostu to jest taki odsiewacz na pierwszych semestrach z tego co wiem, bo najwięcej ludzi na tym wpada w poprawkę/warunek/nie zalicza
@Rabusek: Mimo wszystko fizyka to jakoś dziwnie wygląda w tym. Bo matematykę jeszcze rozumiem. Tylko się cieszyć, że nie macie poziomu matematyki, jak na informatyce na UW jeszcze dwa lata temu - wtedy to byłby przesiew :P
@Feanir: pokazać Ci moje zadania z poprawki? Wiem, że są banalnie proste, ale jak to świeżak sie po prostu nie uczyłem, a jak patrze jaki to jest banał w porównaniu z przykładami które robiliśmy na zajęciach, to się załamuję :<
@Rabusek: No to właściwie... no nie chcę Cię deprymować, ale to jest spokojnie do zrobienia na maksa, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwość wyboru zadań - duże ułatwienie. Siadaj nie do jakiegoś trapeza czy innych internetowych bzdur, a klasyki - Krysickiego i Włodarskiego, jeżeli masz jeszcze czas. Przerobisz szybko, a nauczy Cię wystarczająco wiele na studia. Trzeba czasem coś poczytać.

A inne przedmioty zaliczone?
@Feanir: Tak, tylko fizyka i matma mi została :< Z fizyki gdyby nie kazał nam wyprowadzać 4 wzorów to pewno miałbym już zaliczenie (brakuje mi w tym momencie raptem 10 punktów, 50 mam).