To ostatrni na dzisiaj wpis #pamietajohistorii
Wciąż jest Was 21 obeserwujących, co jest fajne i motywuje do dalszego wglębiania się w bliską i dalszą historię. Mam pewne pomysły jak to rozwinąć, ale to jeszcze nie teraz. Zachęcam do obserwowania tagu ----> #pamietajohistorii może wyniesiecie z niego cokolwiek wartościowego :)
A teraz ostatni dzisiaj wpis:

Rok temu zmarł Michał Teodor Joachimowski - polski lekkoatleta

Ukończył prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Został wicewojewodą województwa bydgoskiego. Jest wychowankiem Budowlanych Bydgoszcz. Jest dwukrotnym uczestnikiem Olimpiad, debiutując w Monachium. Najlepiej czuł się na zawodach na krytych obiektach. Był Halowym Mistrzem Europy w trójskoku z wynikiem 17,03 m. W kolejnych latach zajmował drugie miejsca na podium. W 1975 roku został zwycięzcą na Uniwersjadzie organizowanej w Rzymie. W wieku 24 latach był piąty w Mistrzostwach Europy. Sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. Do końca życia związany ze Żninem, mieszkając w nim i promując. Jest odznaczony medalem Zasłuzonego Dla Sportu.