Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #wroclaw #budownictwo

Mirasy, poważna rzecz. Kupiłem mieszkanie. Nie wielkie - 3 pokoje, 66 m2. Jest to mieszkanie od developera w stanie surowym. Odbieram je pod koniec tego roku. Czeka mnie wykończenie i urządzenie tego mieszkania. Rzecz w tym, że kompletnie się na tym nie znam, kompletnie. Chciałbym jak pewnie każdy w takiej sytuacji możliwie najszybciej się wprowadzić do nowego mieszkania. Czy ktoś kto przechodził ten etap może podzielić się jakimś doświadczeniem?

Chodzi mi o wybór ekipy do wykończenia tego mieszkania, solidnie ale rozsądnie cenowo. Kiedyś czytałem, że warto szukać ekip z pod Wrocławia bo mają niższe stawki niż firmy w mieście. Ktoś mógłby polecić sprawdzoną ekipę do wykończenia mieszkania?

Docenię również inne rady na każdy pokrewny temat. Jakich materiałów używać, jakie są orientacyjne koszty wykończenia takiego mieszkania, w jakich sklepach się zaopatrywać w materiały? Gdzie na zakupy po meble i inny sprzęt? Czy korzystaliście z pomocy architekta?
  • 23
inny sprzęt


@eternaljassie: w praktikerze jest chyba ejszcze ta promocja że dostaje się złota kartę jak sie niedawno mieszkanie kupiło (-20% ) także jakieś farby etc to tam bym sie zainteresował i przy okazji taktycznie bo szukam dobrego hydraulika
@soadfan: widzę tendencję do kuchenek elektrycznych i raczej nie planuje kuchenki gazowej w mieszkaniu. Elektryczna płyta (pewnie indukcja) jest dużo wygodniejsza i chyba bardziej bezpieczna. Czy pod taką kuchenkę potrzeba 3 faz? Nie jestem elektrykiem nie mam pojęcia o tym.
@m4rtinus: bardzo pomocne linki. Dzięki serdeczne dobry człowieku :)
@cyb3rm4n: dzięki za kontakt, napiszę.
@diabetyk: dzięki za rade na prawdę się przydajesz
@Spratus: Daj namiar na pewno
@eternaljassie: Nie znasz się to przygotuj dużo gotówki na "fachowców". Dopiero poznasz co to życie jak przyjdzie ci taki Janusz i zażąda za godzinę 5 razy więcej niż ty zarabiasz.

Stan surowy. Kolego to drugie tyle co już władowałeś przygotuj na wykończenie.
@eternaljassie: Napisz pomoge bo robie juz wykonczenie wiec jestem na biezaco.

INdukcja zalezy ogolnie mozna miec 230v i 400v czest wystepuje jako jedno z drugim. Czyli mozna mostkowac i dziala na 230v a na 400V ida do indukcji 2 fazy( przynajmniej w mojej) .

Nie boj sie jak potrafisz utrzymac mlotek, i nie znokautowac sie to jest git. Dasz rade !
@eternaljassie: Nie potrzeba 3 faz zckolwiek z jednej będzie Ci cięzko zasilic plyte i cos jeszcze. Wychodzi na koniecznosc zainstalowania 3 faz. Warto o tym pomyslec zanim beda cokolwiek robic. Jestem elektrykiem, wiec jak cos to pisz na priv.
@eternaljassie: Po pierwsze zaplanuj, później rob. Nie ma nic gorszego niż sytuacja gdzie robotnicy wchodzą robic a ty na bieżąco wymyślasz co i jak ma być zrobione. Jak nie ogarniesz sam tematu to polecam architekta wnętrz. Dobry rozplanuje ci wszystko od mebli/plytek/kolorow po instalacje wod i elektryke. Wykonawca wtedy wchodzi i robi a nie proponuje ci swoich rozwiązań "bo zawsze tak robimy" albo "szwagier tak ma i jest zadowolony".
@soadfan: taktycznie zadam pytanie: czy w każdym lokalu jest mozliwe podciagniecie 3 faz, czy musi byc odpowiednia instalacja w calym budynku (w moim przypadku stara kamienica)
@saj: Elektorownia musi miec podlaczenie zeby takowa instalacje zalozyc. Udaj sie do swojego dostawcy energii on na podstawie adresu ustali czy tak czy nie. U mnie tak bylo ( Tauron)
@eternaljassie: No są rysunki i rysunki :) Rozstrzal na rynku jest taki, ze jeden zrobi projekt w PRO100 a drugi w 3dsMax/AutoCADzie. 1000zl to bardzo malo. Dziewczyna ktora mi robila miała pracy na okolo miesiąc, a "opieka" nad projektem trwala przez caly remont, ponad rok (zmiany, poprawki itd). Za 1000zl by musiała raczej dokladac do interesu.