Wpis z mikrobloga

Cześć, jestem już po złożeniu papierów na studia w UK (Szkocja) i sobie tak czytam czytam, i jedna osoba studiująca tam powiedziała mi że A-levels to są TYLKO rozszerzone przedmioty zdawane u nas w PL na maturze, a na podstawy to oni wgl nie patrzą... czy to prawda ?
Jak mam np. wymagania na A levels CCC (lub cokolwiek innego AAA ABB AAB itd.), to znaczy że muszę mieć zdane 3 przedmioty na rozszerzonej maturze ? Czy A-levels to zwykła matura ?

#studia #uk #studiawuk #szkocja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartixon: na co i gdzie zlozyles? Przeciez na kazdej stronie uniwersytetu sa podane international requirements i normalnie pokazuja, czego z polskiej matury wymagaja
  • Odpowiedz
@Choir: Nie na każdej ;) a że składałem tak naprawde na ostatni moment, to nie miałem czasu już gdzieniegdzie wysyłać maili. Ja złożyłem na University of west Scotland (tutaj wymagania były najmniejsze "a levels CCC") , na caledonian i na Glasgow Uni (tutaj bardziej anuż się uda, chociaż wątpie)
  • Odpowiedz
@bartixon: no to na glasgow na 100000% masz polska mature, bo sam widzialem, tyle, ze tam np. na humanistyczne wymagaja minimum 3 rozszerzenia na 80-pare procent, wiec raczej ciezko, na inzynierskie nie wiem, ale ogolnie Uni of Glasgow ma z d--y wymagania i najlepiej isc na Strathclyde. A na caledonian zaraz obczaje, bo powinno tez gdzies byc
  • Odpowiedz
@Choir: Nie mam jakoś rewelacyjnie zdanej matury więc na strathclyde nawet się nie fatygowałem, szczerze najbardziej liczę na caledonian, a to że na glasgow uni sa wymagania co do polakow to wiem, widziałem, ale pewna osoba studiująca tam zasugerowała mi żebym aż tak bardzo nie sugerował się tymi wymaganiami bo często poprostu bardziej uwagę przykładają do personal statement

ps. ta osoba była w tej samej sytuacji co ja, nie miała
  • Odpowiedz