Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje jakiejś wiary żeby mi było lżej w życiu. W związku z tym mam do was pytanie

Która wiarę wybrać? Ale żeby wiecie, nie jakiś pastafarianizm, chce coś z solidnymi NPC typu ksiądz jak w chrześcijaństwie, dobrze byłoby jeszcze gdybym dostawał jakieś super power jak w islamie, jako mężczyzna jestem overpowered w stosunku do kobiet. Przydałoby się też trochę luteranskiej swobody. Szukam tez takiej religii w której jest dobra społeczność i nie zamula. Co polecacie mirki?

#religia #dyskusjenapoziomie #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@Bujak:
@MrTofu:

Co jest fajnego w judaizmie bo jak dla mnie to same negatywy np. obciety wacek

Czemu buddyzm jest taki fajny? Z tego co się orientuje nie dużo osób jest buddystami w Europie a fajnie byłoby mieć jak wsparcie w innych ludziach w trudnych sytuacjach życiowych
  • Odpowiedz
@prot0n: Widzę że wcale nie szukasz niczego poważnego bo jakbyś chciał to byś sam przysiadł i poszukał interesujących cię rzeczy. Takie jest naturalne zachowanie osoby szukającej wiary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrTofu: szukam i zainteresował mnie buddyzm. Jednak martwi mnie to że np nie wiadomo ilu jest buddystow w Polsce. Podoba mi się wiara w reinkarnacje i choć cztery szlachetne prawdy mają sens to wydają mi się dość ogólnikowe. Stąd mam te wątpliwości

Żeby nie było, pytanie zadałem naprawdę żartobliwie i wielu może pomyśleć że to troll, ale to nie jest troll.
  • Odpowiedz
@prot0n: Wiarę chyba ciężko sobie ot tak wybrać jak smak jogurtu w sklepie. Albo w coś wierzysz i jesteś o tym przekonany, albo nie będziesz wierzącym.

Wybrać religię, bo mireczki poleciły. #!$%@?, dobre...
  • Odpowiedz