Wpis z mikrobloga

Mirasy dokonałem niemożliwego XD
Udało mi się zrobić wypraskę do Posiadłości Szaleństwa z wszystkimi figurkami oddzielnie ()
Materiał - podkład pod panele Cezar bodajże z Castoramy, znacznie przyjemniejszy w obróbce od zielonej płyty. Ciężkie do klejenia, łatwe do cięcia i co najważniejsze TANIE - niecałe 3zł 1 płyta (można kupować na sztuki). Gdyby nie błędy, zmieściłbym się w jednej, ale dodatkowo zużyłem ćwiartkę z drugiej.
Klejone klejem na gorąco, introligatorskim i polimerowym.
Cały tydzień w #!$%@?, ale mogę śmiało powiedzieć FUCK YOU FFG XD

Ps. Mam kolejny bodziec do nauki Autocada ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gryplanszowe #grybezpradu #grydladwojga
Opas - Mirasy dokonałem niemożliwego XD
Udało mi się zrobić wypraskę do Posiadłości ...

źródło: comment_YIdwMON7n4MR8So6hSulD5g2kNFl2Hai.jpg

Pobierz
  • 13
@Opas: Mieści się wszystko w jednym pudle? Jak tak, to piękna robota. Według mnie trochę więcej miejsca można zaoszczędzić, nie dzieląc figurek w każdy osobny boks, no chyba że bardzo się przemieszczasz z całym pudłem z grą, wtedy to ma jakiś sens. Zastanawiam się nad swoimi figurkami, które mam zamiar na dniach pomalować do Descenta stąd czy bardzo po pomalowaniu podczas przemieszczania stracą na farbie.
@Opas: I jeszcze jedna kwestia, piszesz, że są ciężkie do klejenia. Co to za struktura tej wypraski, bo ja karton-pianke kleiłem na zwykły wikol i efekty są świetne, mocno trzyma a w momencie klejenia można przez jakiś czas przemieszczać jeszcze elementy zanim cokolwiek zaschnie, więc granica błędu jest szersza.
@rzeznikmocy: przemieszczam :) Tak jak widzisz udało mi się zamknąć wszystko i to nawet na równo z pokrywką :) Jeszcze parę rzeczy muszę dopracować i dopieścić, ale ogólnie cieszę się, że się udało. Tym bardziej, że nie widziałem żeby ktokolwiek zrobił wypraske z komorami.
Teoretycznie lakier zabezpiecza figurki, praktycznie wiadomo jak jest. Popatrz na bitewniakow - niektórzy wycinaja gąbki na wymiar figurek.
@rzeznikmocy: wszystkie kleje na bazie rozpuszczalników topią piankę. Jak potrzebowałem przemieszczać, to używałem intro lub polimerowego. Jak chciałem szybko łapać to na gorąco, chociaż też trzeba uważać, bo gorący topi piankę, bodajże PE.
@Opas: Z figurkami bitewnymi się zgodzę, że jednak trzeba je dzielić, bo są "ciężkie" i podczas przemieszczania urąb farby jest bardziej prawdopodobny niż przy plastikach. Ogólnie też dużo zależy pewnie od zastosowanej farby, zamówiłem podstawowy set od Army Painter, 8 kolorów z inkiem, odcienie będę mieszał, zobaczymy jak to wyjdzie, będę wołał z przebiegu sytuacji :)