Wpis z mikrobloga

Ale miałem #sen...
Śniło mi się, że Polska stała się krajem komunistycznym. Byłem na jakiejś wsi jako tajny agent z innymi osobami aby temu zapobiec ale się nie udało. Wracałem z tymi ludźmi pociągiem do Krakowa i każdy był niesamowicie smutny. Trzy dni później była parda z okazji urodzin Stalina. Musiałem na nią iść, bo były kontrole w domach czy przynajmniej jeden członek rodziny poszedł na nią. Nie było praktycznie tramwai, byłem zszokowany w jakim tempie oni zmieniają wszystko. W ciągu 3. dni wszystkie lampki z witryn sklepów poznikały, nowoczesne tramwaje zostały zamienione na takie niesamowicie zniszczone. Szedłem jakimiś ulicami komentując żywo całe zdarzenia, okazało się, że do Polski wówczas wróciła moja ciotka ze swoich chłopakiem-włochem i go zabili bo był niewygodnym świadkiem.

Byłem na jakimś placu i spotkałem znajomych. Chwila pierdu pierdu, oni znacznie się odróżniali od otoczenia. Tak jakby obecna sytuacja ich nie obowiązywała. W moim śnie znacznie się wyróżniali (może dlatego, ze i na żywo się niesamowicie wyróżniają swoich pozytywnym podejściem do życia), nawet tak kolorystycznie nie pasowali do buro-szarego otoczenia. Ale dzięki nim poznałem dwójkę studentów, którzy zajmowali się nielegalnym handlem. Mieli ze sobą coś a'la papierośnica, ale z jakimś niesamowitą zapalniczką zza granicy. Nawet miał w tym już papierosy. Ale niestety nie było mnie na to stać, w portfelu miałem jakiś 6 banknotów a papierośnica kosztowała 10. Byłem lekko zawiedziony, więc poszedłem do kiosku po papierosy aby móc zapalić sobie przed tą całą paradą...

W kiosku pojawiała się taka stara, nieprzyjemna baba, wtedy już dotarło do mnie, że komuna dotarła wszędzie (dobrze, że nie śniło mi się, że stoję w kolejce...). Poprosiłem o papierosy, ale zamiast malboro czy chociaż L&M były jakieś ruskie, nowe marki. I znowu nie było mnie na nie stać, tym razem kosztowały 12 banknotów. Ale za to Pani w kiosku zapraponowała mi darmową próbkę narkotyków, żywo relacjonując efekty i porównując z innymi (oczywiście używają jakiś składów chemicznych itd)

No to na tyle XD #dziwnysen #komunizm