Wpis z mikrobloga

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,13386425,Bp_Pieronek__Benedykt_XVI_mial_wazniejsze_sprawy_niz.html

Benedykt XVI zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia - dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. Sprawa pedofilska była na świecie, jest i będzie. Żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego, żeby korzystać z możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego go pchają namiętności - powiedział w "Kropce nad i" bp Tadeusz Pieronek. Hierarcha komentował decyzję papieża o rezygnacji.


#ateizm #religia #abdykacja #truelolcontent
  • 16
@Ryu: Pieronek jest dziwny… a poza tym o co chodzi? Co nie pasuje nie licząc tego że nie bardzo wiadomo co autor chciał powiedzieć?
@staa:

Co nie pasuje nie licząc tego że nie bardzo wiadomo co autor chciał powiedzieć?


Hmmm... może określenie pedofilii mianem kwestii mniej ważnej od dbania o to, żeby ludzie dbali zgodnie z przykazaniami bożymi? Bo poza "nie zabijaj" nie wydaje mi się, żeby takie np. "szanowanie ojca i matki" i "nie pożądanie żony" było czymś gorszym czy bardziej naglącym, od molestowania dzieci.

No i nie bardzo pasuje tłumaczenie, że pedofilia zawsze
@dziadekwie: w cytacie mowa o czym innym, tam jest napisane że papież ma na głowie większe problemy niż oskarżenia o pedofilię. Pedofilia była i będzie tak samo jak kradzieże były i będą. To wynika ze słabości człowieka (coś w rodzaju „okazja czyni złodzieja”) – to jest niezmienne.

Zagmatwana ta wypowiedź, ale nie widzę tam żadnego lolcontentu

@masej: Co rozumiesz przez v2?

@dziadekwie: i przez cały czas wierzono w płaską
@masej: Ten sobór niewątpliwie był dobry, teraz nie zauważa się wielu rzeczy które stamtąd się wzięły. Szkodliwe są tylko nadinterpretacje i luźne podchodzenie do wielu kwestii.
@staa:

w cytacie mowa o czym innym


Nie, jest mowa dokładnie o tym:

"Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami Bożymi. To jest o wiele ważniejsze, niż ukrócenie sprawy pedofilskiej"

Pedofilia była i będzie tak samo jak kradzieże były i będą. To wynika ze słabości człowieka (coś w rodzaju „okazja czyni złodzieja”) – to jest niezmienne.


Taaaa.... była i będzie, ale sposób obchodzenia się z nią w łonie jednej
@masej: Nie wychwalam i nie jestem fanem chyba żadnego środowiska, po prostu staram się patrzeć krytycznie. Gdybym nie oceniał pozytywnie tego soboru, musiałbym zostać lefebrystą (a pomimo pewnej sympatii nim nie jestem). Do katolickiej nauki społecznej też nie od razu się przekonałem a z wieloma „interpretacjami” ciągle się nie zgadzam. Jednak na wykopie poglądy są dość spolaryzowane w pewnych kwestiach, myślę że warto pokazywać religię inaczej niż przez pryzmat wody święconej,