Wpis z mikrobloga

Spoiler

Zankyou no terror - serią rozrywkową czy nieudaną próbą stworzenia ciężkiej serii?

Na szanowanym (lub nie) i uznawanym (lub nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) portalu tanuki.pl można znaleźć litanię zarzutów wobec tego tytułu - słusznych? Ciężko jest mi ocenić ten tytuł przez dziury fabularne, samą five, zagadkę na lotnisku czy tą próbę ukazania problemów u władzy.

- Lisa jest tam zbędna, a zamieszanie jakie wywoływała podczas pojawiania się na ekranie burzyło tą próbę utrzymania serii w "inteligentnym" tonie, niepasująca do otoczenia w jaką ją wsadzili scenarzyści oraz jej problemy które zupełnie mnie nie zainteresowały przez mdłość całej postaci
- Five zmieniająca przyjemnie rozwijającą się fabułę w kino akcji
- Dedukcja Shibazakiego to abstrakcja
- Co z bombami w innych miejscach?
- Wątek USA (domysły)

Mógłbym zapamiętać tą serię jako udany rozrywkowy seans z ładną grafiką, płynnymi animacjami, niezłym udźwiękowieniem oraz próbą pokazania czegoś więcej, czegoś co zastąpiła Five wchodząc z swoim destrukcyjnym planem. Bohaterzy ukazani w jeden sposób (wymiarowość to się chyba zwało), klasycznie znajdujący się w podziemiach instytucji rządowej uber inteligentny glina zdegradowany przez dążenie do prawdy i wykorzystany poza granice przyzwoitości motyw szachów.

Jak ja dawno niczego nie pisałem.

#anime #zankyounoterror #kalectwoslowne
Zionik - Spoiler

Zankyou no terror - serią rozrywkową czy nieudaną próbą stworzeni...

źródło: comment_CUSdOoi4gvmGdQJviaPZBVuoE0RJoESR.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz