Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JestemPsem: skoro powstrzymują komórkę przed zagniezdzeniem to nie jest to już komórka jajowa a zygota. Pod względem biologicznym zygota to człowiek, ponieważ ma odrębne DNA. Pod względem prawnym nie ma przerwania ciąży, ponieważ za taką jest uważana od momentu zagniezdzenia.
  • Odpowiedz
@parapet235: nowotwór ze swoim DNA to "choroba genów", zygota to zdrowe ludzkie, na ca. 99,99(9)...niepowtarzalne DNA.
Gdyby koncerny farmaceutyczne mogły użyć naukowych argumentów za tym, że zapłodniona komórka to nie człowiek, pod względem biologicznym, to dawno już marketing poszedłby w tą stronę. Na dziś tylko mówi się, że tabletka nie przerywa ciąży (wg definicji prawnej) ale biologii nie oszukasz.
  • Odpowiedz
@Bartek_1978: Od razu mówię, że nie mam zamiaru spierać się o to czy aborcja jest złem czy nie, czy powinna być legalna itd. Chcę porozmawiać o tym co wcześniej napisałeś. Nie muszę oszukiwać biologii. Podręcznik do fizjologii pod red. Traczyka, podaje, że ciąża zaczyna się od implantacji. Jak dla mnie argument, że zygota ma odrębne DNA, więc jest człowiekiem jest chybiony. Jeżeli zygota jest człowiekiem, bo zawiera zdrowe ludzkie DNA,
  • Odpowiedz