Wpis z mikrobloga

Czuje się jak #przegryw i jestem na siebie zły.

1. Kupiłem nowy zasilacz
2. Podłączyłem go
3. Komputer działał z 1xGPU
4. Dołożyłem do kompa drugie GPU
5. Komputer ani myśli się włączyć
6. Wyrzucam drugą kartę i klikam power
7. Komputer nie działa (nie reaguje nawet na power, nic/null/zero)
...
8. #!$%@?.


No dobra, a teraz proszę o pomysły co może być nie tak? Teraz całkowicie GPU wyciągnąłem, włożyłem stary zasilacz i to samo. Poprawiłem wszystkie wtyczki itp. itd. Komputer jakby w ogóle nie widział, że klikam power. Prąd w listwie jest, kabel podłączony, przycisk na zasilaczony dobrze kliknięty... wtf?!
Poszła płyta główna?

#komputery #elektronika #gorzkiezale
  • 26
  • Odpowiedz
@sirgorn: Weź rozkręć cały sprzęt, sprawdź na płycie czy nie ma żadnych zaczernień i złóż ponownie, czasami jak coś rozłożysz na czynniki pierwsze i złożysz ponownie to zaskoczy.
  • Odpowiedz
@TomdeX: przejrzałem cały wszystko co widoczne czy jest przypalone - ale sądzę, że wtedy chociaż na sekundę by się włączył, coś by zaśmierdziało itp. Jak do jutra nie zrobię to faktycznie chyba poslucham Twojej rady.

@CCCCC: #heheszky ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@sirgorn: Dziwnym trafem miałem podobna sytuację, tylko ze na Asrock z77 extreme 4, na początku działało 2x GPU, ale po 1 tyg. umarła płyta. Jeszcze spróbuj z innym zasilaczem.
  • Odpowiedz
@Maniaak: no testowałem na 2 zasilaczach, jeden 80+ gold, a drugi 80+ platinum (to ten nowy)
Napisałem do Asrocka, bo mobo z morele, a u nich reklamacje 2 miesiące się załatwia.
  • Odpowiedz
@TomdeX: dzięki Twojej wypowiedzi poszperałem dłużej i tam jest jeszcze jeden przycisk (clear cmos czy jakoś tak) i komp zaskoczył, teraz muszę ogarnąć czy wszystko działa poprawnie

@PeaceUN: @Maniaak: dzięki Panowie za zainteresowanie

@xbonio: od 25 grudnia jest 2 tygodnie na oddanie sprzętu, ale żal oddawać tak dobry zasilacz jeśli jest dobry.
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: dobrze, że nie Hiszpańska... poza tym póki nie kombinowałem wszystko było perfekto, ale żałuje, że MSI nie wziąłem. Do GPU by mi pasowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sirgorn: Przy Z'tkach przy jakiejkolwiek wymianie powinno się wszystko czyścić, bo płyta może fiksować, tak jak było w twoim wypadku.
Asrock to porządna firma, dobrze wybrałeś.
  • Odpowiedz