Wpis z mikrobloga

Mam neta LTE w plusie modem/router ZTE MF28D. Mieszkając w centrum Krakowa oczywiście nie było problemu z zasięgiem. Teraz po przeprowadzce na Kurdwanów nie łapie mi zasięgu LTE tylko HSPA+ Działa to wolno i nie da się normalnie pracować.
Mieszkam na parterze okna mam tylko na północ i mam pytanie czy antena kierunkowa coś da? Jeśli tak to jaką polecacie? Może ktoś ma ten sam modem. I jeśli zamontuje antenę kierunkową na parterze i nie koniecznie będzie skierowana w strone nadajnika to czy coś to da? Dookoła mnie same bloki...

  • 15
  • Odpowiedz
@coTYkcesz: antena kierunkowa, jak sama nazwa mówi - musi być ustawiona w kierunku nadajnika. Zamontowanie anteny kierunkowej i ustawienie jej w inną stronę nic nie pomoże. Kup zwykłą antenę dookólną, ustaw na dachu i powinno dać radę. Tylko modem LTE lepszy będzie potrzebny.
  • Odpowiedz
@coTYkcesz: poszukaj na forum bezkabli tam mają wszystko ładnie opisane co do czego gdzie i jak.. Napewno znajdziesz co bedzie pasowało do twojego modemu i tez maja fajna mapę z btsami.. Niestety nie jestem więcej pomoc z telefonu
  • Odpowiedz
@coTYkcesz: Moim zdaniem żeby uzyskać satysfakcjonujące efekty musiałbyś po prostu mieć urządzenie umieszczone bezpośrednio przy samej antenie. Polsat swego czasu sprzedawał jakieś takiej ustrojstwo IDU/ODU które montowało się na dachu. Co prawda maksymalnie pozwalało na transmisję z prędkością do 30Mbit/s - ale z uwagi, że tam nie masz żadnych "strat" na kablach antenowych oraz urządzenie dysponuje dość dobrą antenę o wysokim zysku może to zdać egzamin. Ale nie oczekuj cudów.
  • Odpowiedz
@brokenik: @bslawek: @jurny_juhas: Router na parapecie od okna balkonowego łapie hspa+ :/ / Zrobiłem test, wziąłem przedłużacz wyniosłem go na balkon nawet nie całe pół metra od parapetu i szok łapie LTE trzy kreski zasięgu... no kur.. co ja mam zrobić? :(
  • Odpowiedz