Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #nocnazmiana

właśnie ugotowałem przepyszny krem z kukurydzy. Jeśli by ktoś chciał, to przepis poniżej:
3 puszki kukurydzy
1/4 kostki masła
kostka rosołowa na bulion
2 ząbki czosnku
przyprawy (co kto lubi. Ja dałem sól, pieprz, curry, pieprz cayenne)
Śmietana/Jogurt naturalny (ja użyłem naturalny typu greckiego)

Przygotowanie:
1. Kukurydzę wrzucamy do gara nr 1. W garze nr 2 wlewamy 1l wody. Kukurydzę dusimy wraz z kostką masła.
2. Jak woda w garze nr 2 się zagotuje to wrzucamy kostkę rosołową i trzymamy przez 5 minut. Po tym czasie dodajemy bulion do kukurydzy.
3. Do gara nr 1 dodajemy przyprawy i wyciśnięty czosnek.
4. gotujemy przez 20-25 minut
5. blendujemy wszystko blenderem (naprościej ręcznym).
6. dodajemy śmietanę/jogurt i znowu blendujemy.

Smacznego! :)

W kremie z kukurydzy znakomicie przenika się smak słodkiej kukurydzy, curry i czosnku, a śmietana/jogurt dodaje bardzo miłego kwasku. Dodatkowo w mojej wersji (dużo pieprzu cayenne) palenie rury gwarantowane :D
  • 18
@kazmir: raz na miesiąc kupujesz kości wołowe (groszowe sprawy), ładujesz do piekarnika na 40 minut i potem gotujesz na tym wywar. Później wywar redukujesz i pakujesz do małych pojemniczków i zamrażasz. Masz własne bulionetki, bez utwardzonego tłuszczu roślinnego, bez glutaminianu i sztucznych aromatów.
@nasedo: całe opakowanie czyli jakieś 200g.
@gugas: @Swallow25: Zgadzam się i normalnie glutaminianu ani temu podobnych nigdzie nie używam. Ale niestety buliony mnie przerastają (m.in. czasowo). Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie byście Wy użyły swoich naturalnych bulionów. Myślę, że wówczas smak będzie jeszcze lepszy! :)