Wpis z mikrobloga

Ktoś zna się na sprzęcie audio i może mi doradzić? Znalazłem "na strychu" dwie 150W kolumny Unitry o impedancji 8 omów i chciałbym je zaangażować we współpracę ze swoim gramofonem. Potrzebuje do tego wzmacniacza i tutaj się pojawia moje pytanie - za jakim powinienem się rozglądać? Dodam, że kolumny stare, a mi głównie chodzi o to, jakie powinien mieć parametry, żeby ich nie spalić. To raz. Druga kwestia, jedna z kolumn ma uszkodzoną membranę, wygląda na to, że taka gąbeczka (xD) się odkruszyła. Czy ktoś może polecić jakieś miejsce w Poznaniu, gdzie można by to naprawić?
#audio #audiofile #poznan #kiciochpyta
  • 14
@mydogeatyourdog: taniej bedzie samemu to naprawic. Poszukaj na allezlo takich zestawow do naprawy. A co do wzmacniacza to najlepiej jakoegos unitry z tego czasu co kolumny sa kup. Ja mam u rodzicow cale zestawy unitry i graja super po zmianie kondziow na lepsze:)
@mydogeatyourdog: nie szukaj na allegro. zamów sobie w sklepie unitry, wcale nie jest drożej, a na pewno oryginalne. mi przysłali kurierem mimo tego, że zamawiałem priorytet.
przedwzmacniacza nie potrzebujesz jeśli kupisz wzmacniacz, a nie samą końcówkę mocy. z tanich i używanych dobrze spisują się kenwoody, duży odstęp sygnału od szumu.
@mydogeatyourdog: nie unitra, a TONSIL, unitra to zrzeszenie kilkunastu firm z tamtego okresu. Co to za kolumny ? 150W ? o takich nie słyszałem.
Żeby wiedzieć jak i gdzie naprawić, musisz podać typ zestawu głośnikowego

@Ojezu nic polskiego ? a czemu ? RADMOR 5102, albo 5412, do kupienia w dobrej cenie, a to bardzo dobre wzmacniacze. Kto posłucha ten potwierdzi, szczególnie 5102.
@mydogeatyourdog: warto je zregenerować, kolumny są bardzo dobre. Jeżeli będziesz miał trochę kasy warto zainwestować w głośniki wysokotonowe kopółkowe. Zawieszenia i membrany do głośników średnio i nisko tonowych najlepiej kupić w umifonie. Musisz wymienić wszystkie zawieszenia, bo pozostałe również na pewno sparciale . Ale gwarantuje, warto.
@ojezu prawda, że w ceny teraz są duże za 5102, ale 5412 można kupić taniej, a też jest przyjemny. Podobnie WS503 fonica jest wyśmienity. dobre
@LEBEDj: Ja akurat kenwoody lubię ale te z lat 80 na klocowatych, wielkich końcówkach sankena. Co do technicsa to miałem dwa klocki z lat 90, najniższy model oraz dzielony wzmacniacz za ok1200 ( końcówka, preamp ). Obydwa były zrobione na jakichś scalalakach sygnowanych logiem technics i obydwa jak za swoją cenę wypadały fatalnie. ws 504 jak kojarzę to kloc na scalakach 4044V w którym aplikacja tych układów a zwłaszcza zasilanie pozostawia
@mydogeatyourdog: Jak ci się chce trochę bawić to radzę też wytłumienie wymienić oraz okablowanie. Na kable wydasz grosze a różnica będzie znaczna, w środku są z badziewnej srebrzanki. Ja w swoich jeszcze zwrotnice wymieniałem oraz porty z tyłu kolumn. A i jak byś kable wymieniał to lepiej odłączyć te badziewne przełączniki z przodu kolumn ( ͡° ͜ʖ ͡°)