Wpis z mikrobloga

@steryd: calibre, wybierasz konwertuj, tam znajdź i zmień i "bold" zmieniasz na puste pole i konwertujesz. Zmieni Ci wszystkie pogrubienia na normalny tekst. Tylko nie zapomnij kliknąć "dodaj" żeby stworzyła się formuła (na niebiesko Ci pokolorowałem)
Licz się tylko z tym, że jeśli np. masz w książce bohatera, który ma na imię Kobold, to po zmianie będzie się już nazywał tylko Ko( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak
ryhu - @steryd: calibre, wybierasz konwertuj, tam znajdź i zmień i "bold" zmieniasz n...

źródło: comment_yWIPdXiZfxDH8HbgzRNFGuuVrQRQ9YKa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@socjologos: możesz mi na pw wysłać link z plikiem, to postaram się dzisiaj znaleźć chwilę i zerknąć co się tam wyprawia
  • Odpowiedz
@ryhu: Chyba znalazłem sposób, nie wiem czy dobry, ale zostawię dla potomnych. Należy ściągnąć prościutki program "Tweak EPUB", w nim edytować style css ręcznie: każde "bold" zastąpić wyrazem "normal". U mnie podziałało.

Niemniej wyślę Ci plik na PW i zobacz sam jak to wygląda i dlaczego nie dało rady Twoim sposobem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@socjologos: być może w epubach trzeba zaznaczyć, że normal, no do tej pory zawsze wystarczało wywalenie bold i zastąpienie pustym miejscem. Ale dzięki za info!;)
  • Odpowiedz
@ryhu: no i o taki wykop nic nie robiłem. Siedem lat minęło, a post wciąż pomocny (i nawiasem mówiąc, sposób na plik w mobi też u mnie działa).
  • Odpowiedz