Wpis z mikrobloga

@wyc: no kurcze. Czułem jakbym gadał z fajnym ziomkiem. Wchodzę a on "siema ziomek" i ja takie siemankoooo :D pogadałem sobie chwilę i no gosć wie co mówi chyba (tak to brzmiało) :P
@Przedmidorrr: szczerze? ona własnie TAK nie pobudza, ona pobudza ok, ale długo. Kawa kurcze tak bylo ze 2h pozylem i potem buuu. A po yerbie to ja zyje 5h energicznie. Może tak działa, a może tak po prostu mysli mój mózg po tym jak milion osób mi mówiło przed piciem że pobudza. Nie wiem. Ale wydaję mi sie, ze dziala. I jakos bieganie+yerba poprawiło mi zdrowie dosć sporo bo zawsze w
@Przedmidorrr: no się zalewa wodą która ma 75-80 stopni. Ja po prostu w czajniku zwykłym grzeję równy 1l wody. I po 15 min przy otwartym tym takim czyms górnym daszku czy co to jest hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°) woda osiąga tą temperaturę i zalewam tak z 6-8 razy.
@Przedmidorrr: i nwm o jaki specjalny czajniczek ci chodziło. Może o taki z pomiarem temperatury? Znaczy i tak możesz sobie po prostu dolać jakąs ilosć zimnej wody do tego wrzątku. Ale mi się nigdy nie chciało czytać ile bym musiał dolać więc po prostu odczekuje 15 minut xD
@MokrySuchar: znają się chłopaki znają. Kiedyś pół godziny z typkiem wybierałem yerbe i pytałem o wszystko od zaparzania po to z jakiego regionu jest dana yerba. Okazuje się, że chłopaki podróżują z tego co zrozumiałem. Ogólnie z chęcią idę tam i zostawiam hajs bo widać, że prowadzą to z pasją i się znają na tym dodatkowo można się dowiedzieć dużo rzeczy no i ceny są mega przystępne.
@MokrySuchar: 13czarnychkotow Despalade ubóstwia, ale mi niestety nie podeszła... Ja wciągam LaMerced De Monte (jesli dobrze pamietam) i nieźle kopie, gdzie po GreenMate nie czułem tak tego. A Amande to Ty wyrzuć bez próbowania ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MokrySuchar: no jasne, moja ulubiona :) Podobno mniej pobudza (ja tam nie marudzę na pobudzenie :P), ale smak ma świetny, lepszy od tych co piłam do tej pory.

@Przedmidorrr: yerbę zazwyczaj zalewa się w naczyniu zwanym mate/matero, ale nie trzeba. Ja kupiłam ceramiczne matero od razu w zestawie z yerbą i bombillą (akurat to trzeba mieć, bo inaczej się tego nie da pić), ale są też bambusowe, palo santo itp,
@13czarnychkotow: O jakiej herbacie mówiłaś, tzn która jest Twoja ulubiona? Szkoda, nie chce mi się kupować akcesoriów do tego póki nie wiem ile będę ją pił. Ona nie zachowuje się jak zielona, że po chwili zaczyna opadać na dno i da się normalnie pić?
@Przedmidorrr: Możesz samą bombille kupić (są nawet tańsze, bambusowe ale się często przytykają) i pić z kubka. Materka i tykwy najzwyczajniej dodają yerbie smaku. Drugim sposobem jest zaparzacz- wsypujesz, zalewasz, filtrujesz i gotowe:)

Mate i herbata, to dwie różne rzeczy, serio :D
Yerba pobudza jak kawa, tylko daje kopa na dłużej i ma bardzo pozytywny wpływ na ogólne zdrowie organizmu.