Wpis z mikrobloga

@imlmpe: Uważam, że słowo "samouk" jest zdecydowanie płytsze, a twoja interpretacja prowadzi do abstrakcji, która przyczynia się do zaniku znaczenia owego wyrazu. Według Twojego toku myślenia w obecnych czasach jest niemożliwe być samoukiem, bo wszystko czego się uczymy bazuje na wiedzy innych.

Uważam, że "samouk", to osoba, która zdobyła pewną wiedzą bez bezpośredniego i świadomego udziału nauczyciela, bez bezpośredniej relacji uczeń <-> nauczyciel i bez odgórnych czynników, które mogą być uważane
@Manny_Ribera: zgadzam się z Tobą. 'Samouk' to słowo jak każde inne - ani dobre ani złe. Ja czepiam się jedynie tego, co taka klasyfikacja (siebie jako samouka) może nam dać. Zwykle daje właśnie to, o czym wspomniałem na filmie - czyli poczucie wyższości (sam się wszystkiego nauczyłem, nikomu nic nie zawdzięczam) oraz brak poczucia jakiejkolwiek wdzięczności dla społeczeństwa. To drugie sprawia, że człowiek nie ma ochoty dzielić się wiedzą - nie
@imlmpe: uczcie sie dzieci to zobaczcie bedziecie mieli dom z kominkiem z IT ;) albo 'od mame' ;D

w zyciu jest jedna zasada - nikt nikogo jeszcze niczego nie nauczyl - zawsze samemu trzeba sie nauczyc a czy to oznacza ksiazke, wyklad, interakcje z innym to juz poboczna indywidualna sprawa

@bazingaxl: odnośnie pytania ze 'spoilera' - uważam, że jest to język (PHP) dobry dla kogoś, kto chce zacząć programować, a jego wiedza jest aktualnie na zerowym poziomie. PHP jest niezwykle prosty i popularny. Z tego względu polecam go początkującym. Jeśli jednak ktoś planuje wyciągać 15k na rękę, to są na to znacznie lepsze sposoby i technologie ;)

@Rysiekkkk: Wyrzuciłem z kanału wszelkie filmy z przemyśleniami nietechnicznymi. Za dużo hejtu pod nimi było, a ja przez wiele lat otrzymywałem tylko powiadomienia o nowych hejtach. Teraz mam spokój ;)

Poza tym, filmy tego typu miały zachęcać do dyskusji i przemyśleń. Nie było dyskusji, jedynie obelgi. No to wywaliłem jako nieudany eksperyment.

Takie filmy także nie przekazywały wiedzy, więc były niezgodne z ogólną wizją kanału.