Wpis z mikrobloga

@ewolucja_myszowatych: No i co z tego? A wykorzystasz potencjał tego aparatu? Czy chcesz mieć ultra korpus przy #!$%@? szkle? Bo jeśli to drugie, to sugerowałbym zaopatrzyć się w zwykły kompakt z wymienną optyką. Do niedzielnego fotografowania nawet pełna klatka nie jest potrzebna. Tym bardziej, jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z profesjonalną fotografią, tylko strzelałeś fotki na rodzinnych przyjęciach i w zoo.
  • Odpowiedz
@wojto00: ja mam szkła dość jasne bo na analogach kiedyś fociłem i chodziłoby mi o jakiś dobry korpus w który to wepnę przez adaptery MF, tylko nie wiem co teraz jest najbardziej "do przodu", wstępnie zainteresowałem się ILCE3000 bo tani albo canonem d1 bo pełna klatka
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: To może 5D mk1? Sam miałem brać, ale stwierdziłem, że się szarpnę na mk2 i czekam na dobrą okazję. 1D jest ogromny i ciężki (miałem okazję fotografować 1Ds), to typowe body reporterskie do paplania się w śniegu, błocie i ekstremalnych warunkach. Ale fajne :D
  • Odpowiedz
5d byłby idealny jakby trafić tanio. Pytanie jeszcze czy któryś aparatów APS wybija się na tle konkurencji czy wszystkie mniej więcej oferują te same możliwości do ceny? Bo np. wśród obiektywów 50mm takim mocno polecanym jest Canon 1.8 II i ciężko trafić coś lepszego jeśli chodzi o jakość/cena. Pytanie czy wśród aparatów też jest taki pewniak mocno polecany?
  • Odpowiedz