Wpis z mikrobloga

nie zależy mi na przejrzystości tego postu, chce po prostu zawrzeć w nim ważną dla mnie treść i forma mnie nie interesuje. wszystkie anime, które widziałem wybierałem bardzo dokładnie i w każde maksymalnie się zaangażowałem. chcę wam tu podać parę perełek, może przynajmniej jedna osoba skorzysta.
zrobię listę i opiszę wszystko w 2, 3 zdaniach. osoby, które nie trawią anime niech zapomną o tym, bo te tytuły poniżej nie wiele mają wspólnego z typowym anime, gdzie postacie są dziećmi i mają wielkie oczy
------
1. texhnolyze - najpiękniejsza i najbardziej tragiczna rzecz jaką widziałem. cierpliwość wymagana. jak się zaangażujecie maksymalnie to końcówka może was zmienić
2. cowboy bebop - nie trzeba nic o tym pisać, to trzeba zobaczyć. końcówka poniewiera. nigdzie nie spotkałem równie pięknego soundtracku
3. monster - coś pięknego, absolutnie trzeba zobaczyć. arcydzieło. lekarz, który uważa, że każde życie jest warte tyle samo ratuje osobę, która okazuje się potworem. stawia ważne pytania nie poruszane w innych anime.
4. berserk - wyjątkowa historia, którą trzeba poznać. później przeskakujecie do mangi i jesteście o wiele bogatszymi ludźmi
----- długo nic -----
3. ghost in the shell sac i sac 2nd gig - bardzo dojrzałe, oferuje mnóstwo rozrywki. tak jak i w filmie jest w nim trochę filozofii, co jest bardzo dobrym aspektem
4. ergo proxy - niespotykany klimat, niebywała fabuła i wyjątkowy soundtrack. wspaniałe
5. serial experiments lain - tylko dla mocnych fanów cyberpunku. wymaga cierpliwości
6. welcome to nhk - czarny humor. o depresji, która jest bardzo dobrze przedstawiona. z początku bawi, ale z czasem życie bohatera robi się tak żałosne, że widz sam nie dowierza jak można tak nisko upaść
---- jakaś tam przerwa ----
7. psycho pass - jeżeli gits wam się spodobał to ten tytuł rownież powinniście poznać. cyberpunk. o systemie, który nadzoruje społeczeństwo. wbrew pozorom jest bardzo dojrzałe.
8. zankyou no terror - 12 odcinkowe. wiele osób mówi, ze to zmarnowany potencjał, ale ja tak nie sądzę. porusza bardzo ważny wątek, końcówka zmusza do refleksji.
9. fate/zero - rozrywka w najczystszej postaci, świetne walki i soundtrack. również zmusza do refleksji i przedstawia ważne problemy. końcówka jest tragedią i pisząc to nie mam na myśli, że jest zła tylko to, że jest cholernie smutna
#animacja #anime
Pobierz Denyrim - nie zależy mi na przejrzystości tego postu, chce po prostu zawrzeć w nim wa...
źródło: comment_dGL8zJAM4OszuHfGxRrkbXuCExu1WaEL.jpg
  • 36
@Denyrim:

8. zankyou no terror

Seria, która z początku zapowiadała się na taką, co przejdzie na długo do historii, a pod koniec okazała się crapem, o którym mało kto będzie pamiętał i nikt nikomu jej nie będzie polecał.

9. fate/zero

Obejrzyj Fate/stay night Unlimited Blade Works od tego samego studia z zeszłego sezonu (więc ledwo ukończona seria) będący adaptacją jednego z 3 scenariuszy historii powstałej wcześniej, lecz będącej sequelem Fate/Zero. Niestety
i jeszcze:

4. ergo proxy

nie byłem w stanie tego oglądąć, bo rażąco słabe wykonanie sprawiało ból moim oczom

5. serial experiments lain

jak wyżej, z tym że tu dropnąłem jeszcze wcześniej
@jamal013: powiedz mi tylko czy Texhnolyze ma budżet wyższy niż 100 jenów, bo nie wiem czy tracić czas na szukanie i ściąganie ;p jeżeli technicznie to coś jak Ergo Proxy, to podziękuję. Sam styl nie był zły, ale brak budżetu niesamowicie walił po oczach. Z FMA: Brotherhood za to odwrotnie - styl, kreska, proporcje twarzy... sprawiają, że chce mi się rzygać.
@lmao: fma ma bardzo dobrą grafikę i ogląda się najlepiej ze wszystkich shounenów. Ergo? Po obejrzeniu całości 4 razy już, sobie nie wyobrażam żeby byłą inna, to samo Lain ;)
Nie no ja Tobie nie chce nic wmówić, bo każdy ma swój gust estetyczny, ale akurat ergo i lain to są serie warte zachodu.

Nie wiem czy wyższy, ale graficznie fajerwerków tutaj też nie ma, bardzo mocny nacisk na fabułę, która
@Goryptic: no w sumie te opisy co zrobiłem brzmią jak opisy, a nie jak opinie. a chciałem, żeby to były opinie. no takie opinio opisy. ja bym tam Sato podpial pod depresje. co nie znaczy, że możesz nie mieć racji.
@lmao: no ja np myślałem, że znt powinno się zamknąć w 24 odcinkach i z początku byłem zniesmaczony, ale potem jak przemyślałem końcówkę to wiedziałem, że to jest to.
a
@jamal013:

fma ma bardzo dobrą grafikę i ogląda się najlepiej ze wszystkich shounenów.

Dla mnie "pierwsze lepsze" Shingeki no Kyojin ma lepsze wykonanie ;p Production I.G. od zawsze wie, jak robić coś, by dało się to oglądać.
@jamal013: animacje były spoko, fabuła faktycznie wydawała się że może być potencjał. Ale to jest taki styl, po którym mam straszne niestrawności... niestety :(
@lmao: szkoda, bo naprawdę przyjemna seria ;/
Jak już nie chcesz tak bardzo Lain i Ergo oglądać to chociaż daj szansę Texhnolyze cumplu i wiedz, że to anime to piękna metafora dotycząca naszego życia ;)
@lmao: Fakt, SnK ma świetną grafikę, ale ciężko porównać ją do serii, która ma ponad 60 odcinków.
Co do Ergo Proxy. Dla mnie to jedna z najładniejszych i najlepiej zrobionych serii.
@Denyrim: Naprawdę fajna lista. Same dojrzałe tytuły, które można z czystym sumieniem polecić każdemu.
Dodałbym jeszcze od siebie:
Paranoia Agent - Kolejna dojrzała seria, którą warto znać.
Steins;Gate - Początek nie należy do najlepszych, ale ostatnie odcinki to istna
@Denyrim: i później jeszcze Suisei no Gargantia. A wspomniane wyżej filmy Shinkaia też polecam, mimo że nie są to jakieś powalające historie, to dosłownie powalające jest wykonanie.
lmao - @Denyrim: i później jeszcze Suisei no Gargantia. A wspomniane wyżej filmy Shin...