Wpis z mikrobloga

#vhdl #elektronika #fpga

http://pastebin.com/K91FkpLA

Próbuję oprogramować wyświetlacz LCD (szerokość 16 bit) korzystając z gotowego drivera do niego. Niestety w moim układzie nie chce wyświetlać dolnej linijki... Jak wgram jakiegoś gotowca który jest zbudowany właściwie identycznie jak ten mój, to nagle dolna linijka działa. To co jest w pliku to tylko moduł który się komunikuje z właściwym driverem. I nie mogę za ch... dojść czemu wyświetla górne znaki a dolnych nie.

Już myślałem, że mi się zegary rozjeżdżają czy ki #!$%@? (ale to niemożliwe, wspólny divider jest), ale to by po chwili wyświetlacz zaczął głupoty pokazywać albo się wyłączył bo by się synchro #!$%@?ło. A on usilnie pokazuje tylko górną część, dolna nie istnieje. Jak przekopiowałem te bity x"--" tak żeby były w górnej linijce, to wyświelił cały napis.

Podejrzewam, że mam jakiś głupi błąd związany z rejestrem indeksowym, bo to on adresuje bity. Powinien się dopełnić do 32(33 bo bit zerowy jeszcze) i zresetować. I dokładnie identycznie jest w tym gotowcu z którym porównywałem co jest spieprzone.
  • 1