Wpis z mikrobloga

#medycyna #poz #porozumieniezielonogorskie #pytanie
czy ktos mi moze w skrocie wyjasnic o co ci lekarz walcza? przeczytalem kilka artykulow, i sorry ale oni maja zle? widze te kwoty kapitacyjne, Arlukowicz zaproponowal jeszcze 50% podwyzki, co roku sobie to polepszaja...
przeciez to sa chore liczby - lekarz ktory ma zapisane po max osob 2750 zarabia uwaga - 33 tys złotych nie liczac roznych dodatkow - z nimi jest 38000. To jest za malo zeby realizowac zadania im powierzone?
  • 12
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: Ale z tych pieniędzy lekarzowi odlicza się pieniądze za badania i inne rzeczy które Ci przepisuje.

Mimo wszystko i tak dużo zostaje, bo lekarze niechętnie wysyłają swoich pacjentów na badania :-)
  • Odpowiedz
@jwitos: no to mi wytlumacz czego tutaj nie rozumiem - bede bardzo wdzieczny jesli mnie z bledu wyprowadzisz. To co napisalem, oparlem na tym co wyczytalem na wikipedii, nie bedac zupelnie w temacie. Napisalem prosbe o wytlumaczenie jesli cos blednie pisze, a ty mi z XD wyjezdzasz bez komentarza
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: xD, lekarze wolą przyjmować prywatnie bo nfz ich ciula na kasę. Oddziel sobie tylko patologie co pracuje w trzech miejscach naraz i zapytaj się normalnych lekarzy.
  • Odpowiedz