Wpis z mikrobloga

Mireczki korzysta ktoś z Was na co dzień z opensourcowego systemu automatyki domowej jeedom.fr?
Też tak macie, że nawet po ustawieniu języka interfejsu na angielski to i tak 80% napisów jest w j. francuskim?
Próbuje odpalić Jeedom na Raspberry Pi by obsługiwać sieć sensorową MySensors, ale jak na razie ciężko idzie.
Podłączyłem bramę mysensors przez USB do raspberry. Komunikacja między stacją z czujnikiem temperatury i wilgotności DHT11, a rpi na pewno jest bo odbieram komunikaty ze stacji przy użyciu picocom. Komenda:

picocom -c --omap crcrlf -b 115200 /dev/ttyUSB0
Komunikaty jakie odbieram:

71;255;0;0;17;1.4
71;255;3;0;6;0
71;255;3;0;11;Humidity
71;255;3;0;12;1.0
71;0;0;0;7;1.4
71;1;1;0;0;20.0
71;0;1;0;1;36.0

Jednak plugin mysensors w Jeedom nie odbiera tych komend, bo nie jest dodawany nowy obiekt w tym pluginie.

Ma ktoś jakieś spostrzeżenia związane z Jeedom, da się z tego korzystać nieznając j. francuskiego?

Wołam:
@tupisac, @houk, @Szloch , @soma115

#jeedom #inteligentnydom #raspberrypi #arduino #mysensors #domoticz
  • 6
@Czayen: Taa. Przesiądź się z open suorce na pamięciożerną javę. Chyba podziękuję, chociaż architektura rozwiązana wydaje się ciekawa.
@lasso: Nie kupiłem jeszcze jeedom, na razie micasa vera cały czas działa.
@Czayen @houk
Testowałem OpenHab jakoś mi nie podpasował, może spróbuje jeszcze raz. Widziałem, że Vera ma fajne oprogramowanie, ale cenowo mi nie odpowiada (cebula mocno).