Wpis z mikrobloga

Wypłata 681zł + równoważnik mundurowy (jakieś 37zł, przynajmniej tyle w ostatnim miesiącu dostałem) i pewnie dostaniecie ekwiwalent za przejazd. W późniejszych miesiącach będziesz też dostawać równoważnik żywieniowy zależny od tego jak często będziesz wyjeżdżał na weekend do domu. W Ustce wypłata wpływała na konto w ostatnią środę miesiąca, nie wiem czy tak samo będzie u was. Na koniec dostaniesz odprawę - w Ustce 1378 zł, ale pewnie wszędzie tak jest.
@kingtheoden: ok. A jak z wypłata w pierwszym mc było ? przyszła w lutym ? (styczniowa i ta za luty) czy jakoś w połowie stycznia. Jak wyglada sprawa przepustek ? Coś warto zabrac oprocz lekow, butow do biegania i dodatkowej bielizny ? dzięki !
Pierwsza wypłata przyszła przed samą przysięgą z tego co pamiętam, później już regularnie co miesiąc.
Weź sobie jakąś maść na odciski i jak możesz to kup sobie jakąś wygodną wkładkę do tych desantów.
Nie będziecie dostawać żadnej wody (jedynie herbata do posiłków) więc lepiej się zaopatrzyć. Polecam wziąć ze sobą czajnik elektryczny.

Co do przepustek - nas wypuszczali w pierwszym miesiącu, nie wiem jak w innych jednostkach. Po przysiędze dostaniecie stałki i