Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 21: 29.12.2014-04.01.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W tym tygodniu króluje house i future house. Zaskoczeń raczej nie będzie zbytnich, mimo braku wydań jakiś wielkich hitów, na które czekałoby większość fanów #edm

11. Nicky Romero & Vicetone - Let Me Feel (Fedde Le Grand Remix) || #bigroomprogressivehouse
W tym tygodniu nietypowo, bo 11 utworów. Zaczynamy od remixu Let Me Feel od nieśmiertelnego Fedde Le Grand. Niegdyś jeden z moich ulubionych producentów serwuje nam wzmocnienie oryginału modnymi, progresywnymi dźwiękami typowymi dla np. produkcji spod skrzydeł SIZE, przy czym słychać jego styl. Miły break, dobre operowanie wokalem, drop mógłby być mocniejszy. Wg mnie mimo to najlepszy remix tej nutki.

10.Mr. Belt & Wezol - Time (Original Mix) || #house #futurehouse
Mogło być lepiej. Wokal jest średni, cała otoczka housowa poprawna, ale bez jakiś fajerwerków. Tych producentów stać na o wiele więcej.

9. PrototypeRaptor - Survivors (Original Mix) || #electrohouse #electro
Electrohouse utrzymane w moim ulubionym stylu. Lekki, przyjemny kawałek, z miłą melodią, pokręconym dropem. Trafiłem na niego przez przypadek i nie żałuje. Utwór oddany za darmo.

8. Seinabo Sey - Hard Time (Muzzaik Remix) || #house #futurehouse
Kolejna, darmowa propozycja, utrzymana w klimacie future house. Nie wyróżnia się zbytnio ponad gatunek, jednak czuć, że na parkiecie zrobi, co trzeba.

7. Alex Seda x Dragonfly - Leave It All Behind (Crazibiza Remix) || #deephouse
Crazibiza nie zwalniają ostatnio tempa, wydając kolejny z kolei remix, utrzymany na pograniczu future/deep.

6. Calvin Harris - Outside ft. Ellie Goulding (Savagez Edit) || #trap
Miły dla uszu, spokojny trapowy edit. Głos Ellie Goulding pasuje chyba do każdego gatunku w edm, a wyobraźnia producentów, którzy wykorzystują wokal od tej pani chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać.

5. Clean Bandit feat Jess Glynne - Rather Be (Ashley Wallbridge Remix) || #bigroomprogressivehouse
Co prawda Wallbridge przyzwyczaił nas raczej do Trance, ale w tym wypadku popisał się. Po zobaczeniu tytułu byłem sceptyczny, jednak produkcja porwała mnie już od pierwszego odsłuchu. Świetne wykonanie, dostarcza mnóstwo energii, bardzo mocny drop. Polecam.

4. Sons Of Maria - With You (Original Mix) || #deephouse
Jest świetnie, klimatycznie. Miły bass, melodia od razu wpadająca w ucho. Linia wokalna pasuje jak ulał, kawał dobrego housiwa.

3. Showtek feat. MC Ambush - 90's By Nature (Original Mix) || #house
Nie sądziłem, że dożyje tej chwili. Showtek wywęszyli modę i potencjalny zarobek i stworzyli utwór z jakże ostatnio popularnego future house. Oczywiście nie byliby sobą, gdyby nie dodali typowych dla siebie wstawek, bekowego drop itp. Mimo to nie mam jak się przyczepić do tego utworu, zachowali swój styl i stworzyli coś nowego, za co należy im się szacunek. Nie jest to utwór dla każdego, bo zdarza się mu irytować, ale mimo to mi się podoba.

2. Tchami - Promesses feat. Kaleem Taylor (Pep & Rash Remix) || #house #futurehouse
W tamtym tygodniu na miejscu pierwszym miejscu mieliśmy Original Mixa, w tym na drugim stopniu podium ląduje równie dobry remix od Pep & Rash. Chłopaki stworzyli go w stylu tak bardzo charakterystycznym dla nich, serwując nam kawał na prawdę dobrego futura.

1. Lady Bee ft. Rochelle - Return Of The Mack (Oliver Heldens Remix) || #house #futurehouse
Jeżeli się przysłuchacie temu utworowi i kojarzycie wcześniejszą twórczość Heldensa, to zapewne zorientujecie się, że drop jest prawie identyczny jak w remixie Latch dla Disclosure. Ze względu na problemy z prawami autorskimi tamten utwór nie zostanie jednak wydany, jednak ku uciesze fanów Oliver wykorzystał drop w tym remixie i do tego wydał go za darmochę. No co tu dużo mówić, klasyczny francuz, w moim odczuciu zasługuje na pierwsze miejsce.

Jak widać, moja ulubiona muzyka obecnie to wymiatający z butów future house. Mam nadzieje, że gatunek ten nie zacznie nudzić tak, jak Bigroom.
To tyle w tym tygodniu, jak zwykle zapraszam do komentowania.
Link do paczuszki

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 2