Wpis z mikrobloga

Czy Illustrator zaznacza tak beznadziejnie obiekty czy to ja nie znam innej metody by przyjaźniej je zaznaczyć? Na zaznaczonym przykładzie chcę zaznaczyć grupę krzywych (logo LTD Drink). To logo leży na innej warstwie (na kwadracie). Nie mogę w żaden sposób przyjemnie zaznaczyć całego tego logo, bo jak przeciągam zaznaczenie to zaznacza mi się wszystko inne (ten kwadrat pod spodem mi się też zaznacza). Oczywiście wiem, że mogę zgrupować krzywe i kliknąć na jeden obiekt albo zablokować sobie warstwę pod spodem i potem przeciągnąć zaznaczenie. Ale na Boga! - Corel jakoś nie ma z tym problemu i zaznaczam sobie jak chcę wszystko w mgnieniu oka. Da się coś z tym zrobić w Illustratorze czy ten program jest po prostu tak durnie zaprojektowany?

#illustrator #photoshop #design #dtp #grafika #pytanie #technologie #software #adobe
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: Tak to jest jak ma się bajzel i pracuje na jednej warstwie. Normalny człowiek zablokował by sam layout na jednej warstwie, a logo/grafiki/tekst miał na innej warstwie i nie musiał by się pierdzielić z zaznaczaniem i blokowaniem pojedyńczo elementu. Jeżeli wcześniej używałeś Corela przez xxx czasu, a teraz przerzucasz się na Illu to nie zarzucaj że to program jest durnie zaprojektowany tylko Ty nie ogarniasz programu i tyle. Większość
  • Odpowiedz
@Thalarctos-maritimus: No i widzisz - zgoda. Ja jestem zwolennikiem tego aby każdy obiekt był na osobnej warstwie. A czegoś takiego Illustrator nam nie daje. Może powiesz mi zatem jak zrobić aby tworząc jakiś obiekt, kopiująć go, wklejając, tworzyła nam się automatycznie nowa warstwa? Bo dla mnie taki tryb pracy jest wygodniejszy. A nie, że wszystko co narysuję, wkleje itd mam zgrupowane w jakiejś jednej nadrzędnej warstwie. I w tym przypadku
  • Odpowiedz
promień czy coś :P nie pamietam bynajmniej to jest na górnym pasku


@TakiWlasnieJestem: Wypowiadając się w taki sposób (tamto lub sramto) nie pomagasz. Tego nie da się zrozumieć, bynajmniej.
  • Odpowiedz
@Bunch: Narzędzie zaznaczenia nie jest skopane w Illu. Poprostu go nie ogarniasz. Jeżeli masz zgrupowane swoje logo to możesz zaznaczyć jeden element z tego logo (które jest aktualnie grupą elementów) Po prostu zanim klikniesz na dany element z logo wciskasz Ctrl i zaznacza Ci jeden element z całej grupy, a nie całą grupę i wtedy możesz ten jeden element dowolnie modyfikować.

A jeżeli masz jakieś obiekty które tworzysz wrzucać od
  • Odpowiedz
@Bunch: mam ten sam problem. Przerzucilem się po jakimś czasie na AI i do tej pory nie ogaranim tego zaznaczania. Szukałem nawet pluginu, który mi zmieni sposób zaznaczania, na taki, że muszę zaznaczyć cały obiekt, aby go mieć aktywanego, ale niestety lipa.
Potwierdzam, że zaznaczanie w AI jest do dupy.
  • Odpowiedz
@Bunch: @Thalarctos-maritimus: @cin3k: bo cały problem leży w tym, że AI zaznacza wszystko co jest w zasięgu wskazania, a Corel tylko to, co jest w pełni objęte. Niestety jest to jedna z rzeczy, która w AI jest o niebo gorzej rozwiązana niż w Corelu (drugą IMHO jest rysowanie krzywych). I nie ma tu nic do rzeczy porządek, grupy czy warstwy - jest to po prostu mało
  • Odpowiedz
@Thalarctos-maritimus: Odnośnie tego drugiego zagadnienia, to tak - jest to możliwe, właśnie to zbadałem. Ale nie wiem czy z tego skorzystam.
Natomiast odnośnie pierwszego akapitu to nie wiem jak to co w nim napisałeś ma się do problematyki. Mi chodzi o to, że w Illustrzatorze zaznacza nam zawsze ZA DUŻO, zawsze więcej niż potrzebujemy. Zagarnia do pola zaznaczania niepotrzebne obiekty. Po co je tak zbiera? No C'mon, przecież nawet
  • Odpowiedz