Wpis z mikrobloga

Taki tam sobie uśmiechnięty kubłas. Chciałem go zrobić prosto, cały biały z czarnymi konturami, ale postanowiłem że rzucę sobie wyzwanie, i po pierwsze spróbuję zrobić ucho nierównolegle do płaszczyzny, a po drugie spróbuję go pocieniować. Zapomniałem narysować cienia padającego na podłoże, ale już mi się nie chce. Swoją drogą podoba mi się taki styl rysowania - kontury i akcenty cienkopisem, a reszta ołówkiem/kolorem. Nie mam pojęcia czy taka "technika" jest w ogóle prawidłowa czy coś, ale wieje mi to, mi się podoba :P
#365styczen 3 stycznia
xerxes931 - Taki tam sobie uśmiechnięty kubłas. Chciałem go zrobić prosto, cały biały...

źródło: comment_cnWXhsSM1CZX2tu0JIoe5bbNs60zCutk.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@xerxes931: Rysuj jak chcesz, to Twój rysunek. Ode mnie polecam cieniowanie przy dużej głębi czerni czego sam się nauczyłem, trójwymiarowość jest o wiele lepsza.
  • Odpowiedz
@Byuuku: Jakbym jeszcze wiedział co to znaczy :D Na razie nie ma co za dużo od moich rysunków wymagać, bo jedyne co mam to gumka, czarny cienkopis Rystora i ołówek reklamowy Volkswagen Polska z targów pracy na mojej uczelni. Co prawda mam jeszcze jakieś trzy ołówki Faber-Castell, ale są one mocno za twarde i albo rysują bardzo jasno i blado, albo robią rowki w papierze na głębokość 8 centymetrów i nie
  • Odpowiedz
@Byuuku: Całkiem ładny. U mnie jest słabo z takimi "technicznymi" i bardzo geometrycznymi rysunkami, bo szlag mnie trafia gdy zauważam że dwie linie nie są idealnie równoległe albo jedna jest o ćwierć tysięcznych dłuższa od drugiej przez co cały rysunek jest zrujnowany :D
  • Odpowiedz