Wpis z mikrobloga

Krótka rozmowa ze znajomym z Polski po tym, jak się dowiedział, że jesteśmy już z powrotem w Anglii i leczymy przeziębienie olejkami z propolisem i syropami:
- Olejkami? to nie antybiotyki? u was podobno wszystko leczy sie paracetamolem? nie lepiej spuścić coś cięzkiego?

Nosz w mordę. Jak można przeziębienia leczyć antybiotykami?
Rozumiem, że leczenie paracetamolem jest nieskuteczne i szybko się nie wyleczysz, ale część ludzi przegina w drugą stronę. Przeziębienie - antybiotyk, mimo, że przeziębienie i kaszel wirusowe. Boli oko, bo coś wpadło i nie wyczyścił dokładnie, użyje kropli z antybiotykiem (tak, znam takich). Boli ucho, antybiotyk od razu.

Kupcie sobie antybiotyki na mózg, antybiotykofile.

#zdrowie #uk #antybiotyki
  • 13
  • Odpowiedz
@haker_proker: Złamania, raka, wszystko. Dlatego ludzie są zdrowsi i dłużej żyją :D

@asique: Już mamy problem :/ Antybiotyki nie działają, na szczęście pojawiają się nowe metody na horyzoncie.
  • Odpowiedz
@asique: mi na zapalenie ucha zewnętrznego laryngolog przepisał krople do oczu z antybiotykiem i pomogło, więc nie hejtuj antybiotyków, bo czasem pomagają.
  • Odpowiedz
@deyna: Nie hejtuję na antybiotyki. To dobra rzecz. Hejtuję na świrów, którzy byle co leczą antybiotykami, kupują je na stronach typu Mieszkam w Londynie albo przywożą z Polski.
Ty byłeś u lekarza, który Cię zdiagnozował i przepisał stosowne antybiotyki. Ja znam ludzi, którzy znają dwa, trzy rodzaje antybiotyków i stosują je na wszystko - ma gorączkę, bierze antybiotyk. Boli oko, bierze antybiotyk. Albo jak ten facet z Polski dziwi się, że
  • Odpowiedz
@asique: a to o to ci chodzi. Już rozumiem, sam znam takich ludzi. Jeszcze dopiszę ciekawą historię z mojej wizyty u lekarza w Norwegii. Lekarz zdiagnozował zapalenie wyrostka robaczkowego, miałem zrobione USG i badania krwi. Jednak zamiast wysłać mnie do szpitala od razu kazał czekać aż się pogorszy. Po kilku dniach ból przeszedł, a ja uniknąłem operacji. Nawet paracetamolu mi nie przepisał.
  • Odpowiedz