Wpis z mikrobloga

@mathix: Miałem telefon z WPA z pytaniami gdzie mogą znaleźć jakieś moje starty. To powiedziałem tylko, że na stronie PZSS powinny być komunikaty z zawodów więc mogą sobie poszukać. W sumie to mogli się doszukać 4 osobostartów z czerwca, bo grudniowych na bank jeszcze nie było na stronie. A do podania nic nie dołączałem.
Wnioskowałem tak:

Uzasadnienie podania:
Proszę o wydanie mi pozwolenia na broń w celach sportowych w ilościach 7 sztuk, z rozbiciem na poszczególne rodzaje broni:
a) Bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm, w ilości dwóch sztuk. W  postaci pistoletu do strzelań w konkurencjach bocznego zapłonu oraz karabinka bocznego zapłonu.
b) Centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm, cztery sztuki. W postaci dwóch pistoletów do strzelania sportowego
@the_eel: We wzorcowni rombu jest podanie z wnioskiem typu "proszę o wydanie pozwolenia na broń w celach sportowych:
broni centralnego zapłonu,
bbz,
b gładkolufowej
b. czarnoprochowej
w łącznej ilości 7 sztuk"

i dopiero w uzasadnieniu jest rozbicie na rodzaje.

Ty też miałeś rozbicie dopiero w uzasadnieniu? Jaką masz treść wniosku (samego wniosku, bez uzasadnienia)?

Ps. używaj mojego nicka przy odpowiedzi bo wtedy wiem, że coś napisałeś. taki protip.
@the_eel: Zgodnie z artykułem 15 ustawy, pozwolenia nie wydaje się np. alkoholikom. Zawsze mnie zastanawiało jak wykrywają, że ktoś jest alkoholikiem. Czy poza wywiadem środowiskowym i badaniem psychologicznym wysyłają zapytania do poradni leczenia uzależnień?
@WolnoscRownoscBraterstwo: wniosek mojego autorstwa, tylko kwadrans przed zaklejeniem koperty stwierdziłem "aaaa... dorzucę jeden boczny zapłon na jakiegoś TOZ-14 za sto złotych". Dlatego na skanie jest 7 sztuk, a w moim 'wzorze' sześć. Jestem w trakcie pisania większego PDFa "krok po kroku" ze skanami pism, uwagami, formularzami PZSS, a nawet druczkami wpłat dla Gdańska.

[...]

WNIOSEK
o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej
do celów sportowych

Proszę o wydanie pozwolenia na posiadanie
@the_eel: Czyli podzieliłeś już we wniosku. Dzięki za odpowiedź i gratuluję pozwolenia, ja złożyłem na początku grudnia na sportową i sportową do celów kolekcjonerskich.
Ty składałeś papiery też na sportową do celów kolekcjonerskich? Otrzymałbyś niejako 'gratis' (242 zł opłaty) i pewnie na więcej sztuk niż 7.