Wpis z mikrobloga

@Axelio: hej profesjonalny opatrunek jak na taki marny kraj. Uwierz, że w moim zawodzie tej nocy działy się tylko milion ważniejsze przypadki jak jechać do #!$%@? co kupiła trefne petardy na bazarku
@Axelio: oj nie #!$%@?, zachowujesz się jak #!$%@?, ja jak rozwaliłem sobie rękę siekierą, to 25 kilometrów sam autem przejechałem kierując tylko jedną (a z drugiej radośnie krew z łokcia lekko ciurkała) a nie dzwoniłem na pogotowie "bo krew leci"...
@Adrastos: @chixi: Nie dziwię się że dzwonił na pogotowie. W końcu normą w naszym pięknym kraju jest to, że jeśli sam się doczłapiesz do szpitala to posadzą Cię na kilka godzin w poczekalni. To już sam bym prędzej zszył.
@mishek: priorytety na SOR są nie bez powodu. Jeśli ktoś może poczekać to musi bo są przypadki w których każda minuta ma znaczenie, na szycie on mógłby poczekać bo jak widać i bez tego ma się okej, są ludzie wymagający NATYCHMIASTOWEJ pomocy i im należy się pierwszeństwo, bezsprzecznie.
@wykopkami: kiedyś facet z ranką palca poszedł do lekarza, ten go wyśmiał, wdało się zakażenie i facet zmarł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

To taka historia sprzed ery internetu, zapamiętałem ją, bo wtedy nie często się o takich przypadkach mówiło
i właśnie za takie gównoburze obnażające chorą postkomunistyczną mentalność kocham mirko a że przy okazji można potrollować znienawidzonego kuca? jeszcze lepiej!

skaleczyłeś się w rączkę? wow, no co ty, ale pierdoła z ciebie, ojojoj do wesela się zagoi, zresztą przecież od tego się nie umiera cioto, zamiast o sobie pomyśl o możliwym przypadku człowieka który w tej chwili może mieć udar i przez ciebie wykituje bo ty wielki pan nie mogłeś sam
@mowie_co_mysle: W sylwestra masz multum imprez masowych i to je w pierwszej kolejnosci zabezpieczaja zalogi karetek.

@Axelio: Zenujacy sposob wzbudzenia atencji, kilka razy mialem gorsze rany/skaleczenia i sam do szycia jechalem, mimo, ze to nie byl sylwester. Bo byloby mi glupio karetke wzywac czesto z powodu wlasniej glupoty.

Ostania rzecza o jakiej bym pomyslal byloby zamieszczanie zdjecia na wykopie.
@chixi: Gdy zawiozłem matkę ze złamaną ręką to musiała czekać kilka godzin zanim ktoś się nią zajął. W międzyczasie przywieźli karetką nieprzytomnego brudnego pijaka i nagle wyskoczyli lekarze i pielęgniarki, po czym mieli bekę że sobie nos złamał. Więc moje zdanie jest takie: niech se wsadzą te priorytety tam, gdzie słońce nie dochodzi.
@mowie_co_mysle: Ej, ale nie przesadzaj, przecież karetka nie będzie jeździć do kataru. Jak widać na załączonym obrazku karetka nie była potrzebna sierotka sama sobie poradziła. Czyli decyzja dyspozytora dobra.

BTW. Coś mi się wydaje że jednak na Sylwestra jest większa mobilizacja służb ratunkowych niż w inne dni. Ale co tam karetek powinno być 20mln żeby dla każdego obywatela starczyło no nie?