Wpis z mikrobloga

Developer tak bardzo.

Dzisiaj będzie kultura i nawet się przywitam:

No siema :)

Jestem Phosphor (w paru innych miejscach - Kov). Twórca takiego jednego moda do Vice City. Największego moda:

Vice Cry

Mod robi dobrze, tzn jest to mod graficzny, który skupia się na odrestaurowaniu tekstur i modeli Vice City. Na takie w HD.

Miałem tutaj dać znać jak coś się pojawi - no i się pojawiło. Wydaliśmy zimową wersję, która przynosi - uwaga! - śnieg.

Pomijając zmiany pomniejsze (kogo obchodzą setki zmodyfikowanych materiałów i modeli ( ͡° ͜ʖ ͡°)), należy wymienić te najważniejsze - Tommy dostał czapkę z pomponem.

A tutaj taka historia na poboczu dla januszy gamedevu:



#gry #gta #vicecity #vicecry
P.....t - Developer tak bardzo.



Dzisiaj będzie kultura i nawet się przywitam:

No ...

źródło: comment_tL7gtnVrgSbOFVDn0n9klMJbs6a2BxFW.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@PhosphorHeart: Skoro już tu jesteś to powiedz jak włączyć ten mod na win7 żeby myszka działała ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo ustawiając zgodność na win98 mycha działa tylko mod już niezabardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PhosphorHeart: Kumpel zna autorów tego moda i mówi, że nie ma z nimi kontaktu od dłuższego czasu. Strona modu też nieaktualizowana długi czas, więc obawiam się, że projekt upadł.

O, a parę dni temu napisali taki komentarz :(

Hey guys, first off Happy Holidays! Second, bad news, we don't know where the project is at the moment as we are dealing with some legal issues surrounding it, we're hoping to come
  • Odpowiedz
@iso9001: Muszę przyznać, że nieźle mnie to zbiło z tropu :/ Nie miałem dostępu do sieci przez ponad tydzień.

Cholera, strasznie szkoda... VCSPC uważam za coś kolosalnego. No i prowadzi to osoba, która przez długi czas była dla mnie wzorem, który starałem się naśladować podczas swojej nauki.
  • Odpowiedz
@PhosphorHeart: Myśleliście kiedyś o przeniesieniu tego na silnik SA? Pytałem jakiś czas w Waszym wątku na gtaforums o możliwość gry na VCMP, ale teraz myślę, że o wiele lepszym i przyszłościowym rozwiązaniem było by San Andreas i Multi Theft Auto (http://mtasa.com).

Tak wygląda czysta mapa VC na MTA - http://i.imgur.com/npuQrge.png Użyłem moda OpenVice, zmodyfikowałem trochę jego mapę bo normalnie crashował na MTA i dodałem interiory z San Andreas. Z
  • Odpowiedz
@PhosphorHeart: A jak jakiś czas temu kupiłem VC i pytałem jakie mody ludzie polecają (na grafikę) to kazali odinstalować i grać w coś innego. Banda idiotów. Dobrze ze jeszcze daleko nie zszedłem.

Z chęcią się zapoznam z Twoim dziełem.
  • Odpowiedz
@lopezloo, @szancik: odpada - zbudowaliśmy od nowa system plików w VC, mamy ciężko poklejony silnik gry - prędzej by wyszło "obudować" Vice Cry jakimś nowym klientem VCMP niż przenosić to gdziekolwiek.

@el_nino123: Z modami na silniku GTA IV jest jeden problem - wszystkie z nich to pusta mapa z autami i przechodniami xD Może i ładnie wygląda, ale to taka "wydmuszka".

Swoją drogą - ten mod (Vice City Rage)
  • Odpowiedz
@PhosphorHeart: kiedyś pracowałem przy VCS modzie. W zasadzie razem z Lutenem, @kmiklas i paroma osobami z GTASite zapoczątkowałem ten mod. Potem odpadlem, skończył się zapał, były problemy z przenoszeniem modeli z VC i przeróbka ich pod SA, jakiś czas później usłyszałem, że dostali narzędzia do wyciągania modeli z plików PS2 i PSP. Cieszyłem sie jak podgrzany, serio, ale jednak widzę ze chłopakom czas się skończył. Dla Ciekawskich powiem, że @kmiklas współpracował
  • Odpowiedz
@PhosphorHeart: VC wersja steam - zainstalowanie Vice Cry 1.8 + patch = crash podczas ładowania gry.

Wersja zimowa = nie działa mój save, save z neta działa.

Co z tym zrobić?
  • Odpowiedz
@mer: Użyję najstarszej wymówki świata: mi działa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skąd problemy to ja nie wiem - czy to steam nadpisuje w locie pliki, czy inne diabelstwo kijem szturcha nasze pliki. Swego czasu nawet kupiłem dodatkowo wersję steamową VC tylko po to, żeby się dowiedzieć co ten Gaben nam tam paluchami grzebie. Jednak wszystko zawsze działa. Standardowo - sprawdź nową grę/przełącz steam na offline/zainstaluj ponownie.

Jeśli
  • Odpowiedz
@PhosphorHeart: Save jest z wersji steam.

Na czystym gta przechodziłem, i na czystym działa :P

Steam nie nadpisuje dopóki update nie ma, gra czysto pobrana > Vice Cry > Crash przy uruchomieniu.

Vice Cry zimowe > wszystko działa tylko nie mój save.
  • Odpowiedz