Wpis z mikrobloga

Miałem sequel SAO na wstrzymaniu, bo po GGO zaczęło mnie nudzić. Ale postanowiłem ukończyć. A naczytałem się tyle hejtu w kierunku tej serii, że spodziewałem się prawdziwej kaszany. A okazało się, że łyknąłem 7 ostatnich odcinków prawie pod rząd bez żadnego niesmaku. Nie spodziewałem się, że będzie mi się chciało oglądać wszystkie na raz. Dostałem sporo świetnych animacji, bardzo dobrze zrealizowanych ujęć walk. Historia, choć ani wybitna ani skomplikowana, to przyjemna i nie tak nudna, jak się spodziewałem. SAO zbiera masę krytyki już od pierwszej serii. A mi się podoba. Świat VRMMO zawsze będzie dla mnie fascynujący. Coś, czego pewnie nigdy nie dożyję. Masa odniesień i pojęć pokrywających się z tym, co faktycznie mamy w grach były dla mnie dodatkowymi smaczkami. Nie rozumiem za bardzo, skąd ta fala krytyki. Seria jest łatwa odbiorze, kolorowa, lekka, przyjemna, dość dobrze wykonana. Sama końcówka podążyła w stronę, jakiej się nie spodziewałem - taka kilkuodcinkowa, łzawa historyjka. Ale nie mam uczucia beznadziei czy zażenowania, którego się spodziewałem.

Podsumowując - seria była po prostu dobra. Nie wybitna, nie genialna. Nie pełna intryg, zwrotów akcji, czy świetnych zagrywek fabularnych. Czasem się dłużyła, ale chciało mi się to oglądać. W przeciwieństwie do wielu tytułów, które są chwalone, a mnie odrzucają. Co z tego, że Log Horizon może i jest wybitne fabularnie, skoro pewnie tego nie uświadczę, bo nie odczuwam przyjemności z oglądania czegoś o tak słabym wykonaniu od strony technicznej? Przy Sword Art Online przynajmniej mój zmysł estetyki nie musiał cierpieć... a nie było tak źle, bym porzucił tę serię całkowicie i nie żałuję, że do niej wróciłem, bo było całkiem przyjemnie. Nie jaram się, ale lubię. Czy polecam? Nie z jakąś ekscytacją, ale jeżeli ktoś lubi takie klimaty, to nie zaszkodzi obejrzeć.

#anime #sao
źródło: comment_W7Ni4NknxWvyUnJ2gx4RW7tbG9V8FdTx.jpg
  • 8
@lmao: Obejrzyj też Accel World.

Nie wiem co ci nie pasuje w Log Horizon, kreska jest dobra. Jedyny problem jest taki, że fabuła jest zła. Dostali nowy dodatek, większy lvl cap i nowy kontynent a co robią? Ano bawią się w politykę. To powinno być o endgame i raidowaniu.

~11 ep SAO>Log Horizon>SAO II>Log Horizon II>patrzenie jak rośnie trawa>12+ ep SAO
@lmao:

Świat VRMMO zawsze będzie dla mnie fascynujący. Coś, czego pewnie nigdy nie dożyję.


No gdzie mnie takie teksty z samego rana ()

@Elec:

~11 ep SAO>Log Horizon>SAO II>Log Horizon II>patrzenie jak rośnie trawa>12+ ep SAO


Lepiej bym tego nie opisał
Jedyny problem jest taki, że fabuła jest zła. Dostali nowy dodatek, większy lvl cap i nowy kontynent a co robią? Ano bawią się w politykę. To powinno być o endgame i raidowaniu.


@Elec:

Bo Log Horizon ma być o polityce - o życiu w MMO, który ewoluuje w normalny świat, a nadal posiada ich fizykę.

SAO to już któryś z kolei gra i to jest śmieszne, że komukolwiek chce się do
Log Horizon 2


czegoś o tak słabym wykonaniu od strony technicznej?


https://i.ytimg.com/vi/mpfjJwexXIw/maxresdefault.jpg

@lmao: Druga część sezonu zamieniła się w jakiś melodramat i mi osobiście się to nie podobało, bo nie przepadam za takimi. Do tego zostało to źle wykonanie. Tanie chwyty które mnie nie złapały.

Ojej musisz nam pomóc zabić bosa, bo później już nie możemy, bo nie i nie możesz wiedzieć.


O nie, jesteśmy chorzy i umrzemy. Nie przejmuj się
@MrEid: Miałem niezłą bekę z tej ich córki.

ej pacz jakaś bezdomna dziewczynka, może być naszym dzieckiem?


no jasne, super.

będę was bronił i nie dam wam umrzeć


a jednak dałem całemu party umrzeć

jestem taki fajny bo grałem w betę


last hituję bossa i zabieram cały loot, jakiś problem?