Wpis z mikrobloga

@ufos: Zagrożone są w sumie dane użytkownika? Dokumenty, głupie obrazki, filmy. Integralności systemu raczej nie naruszy się, ale katalog ~ można by wybebeszyć. Może chcą iść w publikę, a wtedy by się przydało aby było jeszcze bezpieczniej. Jak dobrze to ogarną, to nie widzę w tym niczego złego, ba, czekam na to. Mam nadzieję, że nie spartolą tego.
@spokoj: Ze względu na to, że mało się lubi ze sterownikami ATI, to obecnie siedzę na XFCE. Ale uwielbiam wprost Shella, jest po prostu wspaniały. Intuicyjny, szybki, ładny. #trochefanboy wiem...

@ufos: Tak, to prawda. Ale... niektórzy są sobie zagrożeniem nieświadomie - dobrze pewnie o tym wiesz. Warto takim ludziom pomóc.

Ja wiem czy powoli, różnie to bywa. Pamiętam(bez szczegółów), że bywały rzeczy które były najpierw na Linuksie, a potem były
@ufos: Ta, o waylandzie powstają legendy, a Ubuntu planuje własny podsystem grafiki, albo fork któregoś z istniejących! Zobaczymy, myślę, że dzięki Cannonical Linux trochę nadgoni. Choć martwię się, czy aby przez parcie na piniondz nie zejdą na "złą drogę". Obaczymy, co to będzie.
@ufos: Nie nie, tam zamkną to pół biedy, bo zamkną co najwyżej swój kod - a linux skupia jednak ludzi którzy się znają, o dziś czytałem o sterownikach do karty graficznych które powstały dzięki reverse engineringowi i były wydajniejsze od zamkniętych. Bardziej się boję tego, że zrobią z "Linuxa" drugiego windowsa i go zamkną na wszelką konfigurację i wszyscy "linuksiarze" skończą na jakichś serwerowych dystrybycjach ze starym gnomem 2, albo XFCE
@ufos: O, to to to! Boję się, że zrobią nam takiego Max OSa - co na pewno ma swoje zalety, ale... no bez przesady też.

O, to to! Ubuntu ma jądro Linuksa, ale ducha IMHO już nie - choć Cannonical odwala kawał dobrej roboty! Nie mówię nie, rewelacja, inne dystrybucje też na tym zyskują. Ale proszę, niech nie idą w kierunku Ubuntu!

No czasem właśnie nie wiem czy nie wolał bym
@ufos: Jasne, ja to rozumiem. I nie neguję tego co robią, bo w sumie coraz lepiej im idzie - tak mi się wydaje. Zresztą echa są wszędzie, w internecie co krok artykuły o Ubuntu - sporo "przeciętnych" użytkowników przesiadło się na Ubuntu właśnie, każdy poradzi sobie z jego instalacją. System dość ładny, szybki, robiony pod przeciętnego Kowalskiego i ma gdzieś nerdów. Tylko mówię, niech to nie zepsuje całego świata Linuksa, niech
@ufos: No już teraz ludzie kojarzą Linuksa głównie z Androidem i Ubuntu. Także... Byle by społeczności innych dystrybucji i firmy/organizacje za nimi stojące się trzymały swego, a będzie dobrze. Dzięki temu może Linuks zyska jeszcze lepsze wsparcie ze strony producentów sprzętu/komercyjnego oprogrmowania(w tym gier).

Wiesz, to jest w pewnym sensie zaletą, mnogość forków, wersji, podwersji i rozwiązań. Każdy znajdzie coś dla siebie, no nie ma mocnych. Nie podoba Ci się Shell?
@ufos: Widzisz, niby było by świetnie. Wyobraź sobie jakie tempo by było, jak by wszyscy się zebrali... dajmy na to podzielili na dwa obozy (KDE i GNOME) i zaczęli pracować nad nimi zaniedbując resztę środowisk. Ale to własnie urok, że masz ten wybór - cenę za to płacimy uważam i tak nie wysoką.

No widzisz, a mi w ogóle nie przypadło do gustu to E17 - choć kiedyś się podjarałem samą