Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś, kto próbował sam nauczyć się zawodu mechanika (wiem że #!$%@? sformułowane ale nie wiem jak to ująć, chodzi mi o zasady działania poszczególnych elementów, budowa silnika itp tak żeby umieć zrobić przy samochodzie większość napraw i wymian) tak prawie że od zera? Bo kurde chciałbym się nauczyć ale nie mam od kogo. A na staż czy praktykę do warsztatu raczej nie przyjmą żółtodzioba.

#samochody #mechanika
  • 23
@leworwel: @owcaa: No siema:) Ja się uczyłem sam od podstaw, ale zrobiłem tak że kupiłem pierwsze auto (skoda felicia), i jak coś się zepsuło to najpierw czytałem na forum jak coś naprawić/wymienić a potem jakoś sobie radziłem;)

Ogólnie budowa silnika w tych starszych samochodach, typu golf 3 albo właśnie fela, nie jest skomplikowana i wszystko jest na wierzchu, zabawa zaczyna się w tych nowszych gdzie nie ma miejsca pod maską
@qrolek: trochę mało napisałeś o tym. :D próbował, czytał, robił przy aucie i całkiem dużo wie. a ile ja wiem teraz! :D siedząc parę godzin gdy ktoś koło Ciebie robi przy aucie i od razu człowiek wie więcej :D

z resztą nie chwaląc Cię, sam w końcu zrobiłeś remont silnika i to już felicia nie była tylko trochę bardziej skomplikowana sprawa :p
@leworwel: Zanim nauczysz jak co naprawiać najlepszy protip to najpierw się dowiedzieć co i jak działa i tutaj niestety dużo czasu trzeba poświęcić i zapału. No i mechanik to nie tylko wiedza ale trzeba mieć też zapał, upartość i trochę siły w łapach, bo nie wszystko w aucie robisz za pomocą komputera a nie wszystko się tak ładnie chce demontować w 10letnich autach jak fabryka przewidziała :)

Tej wiedzy nie ma
@qrolek:

@kot_w_krawacie: ja generalnie posiadam chyba najbardziej popularny pojazd treningowy mechaników czyli malucha :D No i na nim właśnie miałem zamiar się uczyć. Chociaż z drugiej strony to zbyt wiele wspólnego z normalnym samochodem to on nie ma :D

@kot_w_krawacie: a skąd wziąć te podstawy, jak wszystko działa? To właśnie jest jeden z większych problemów :)
@leworwel: też wydaje mi się, że nie ma po co wszystkich przeglądać. takie silniki jak @qrolek mówił, czyli z feli to prawie to samo co golf itp itp. a zawieszenie to już w ogóle pikuś :P