Wpis z mikrobloga

Takie słowo do młodych.

Nauczcie się uczyć.

Jeżeli się sami czegoś nie nauczycie, to nikt was nie nauczy.

Nie wierzcie w bajki, że w szkole średniej/ na studiach was czegoś nauczą.

Jak macie pasję, to rozwijajcie ją teraz. Nie czekajcie do nowego roku.

Nie czekajcie na jutrzejszy dzień.

Internet stoi przed wami otworem. Wasi przodkowie by mogli wam pozazdrościć.

Nauczcie się czerpać radość z nauki.

W końcu nie chodzi o to, aby złapać króliczka, tylko o to, żeby go gonić.

#nauka #motywacja #programowanie
  • 38
  • Odpowiedz
@Rezix: Kryje się w tym prawda, ale to tylko puste frazesy bez "sposobu na naukę". Jak "Bądźcie dobrymi ludźmi" albo "pracujcie ciężko a nie ominie was nagroda".

Do tego, ja osobiście, nie zgadzam się z twierdzeniem, że "chodzi o drogę a nie o cel". Króliczka po prostu trzeba łapać i zjadać regularnie, a nie twierdzić, że ten króliczek to za szybko biega albo tego króliczka to mi jutro myśliwy złapie.
  • Odpowiedz
@WinyI: Łap na pocieszenie :)

@aseeon: Akurat ty w przekazywaniu wiedzy jesteś najlepszy :D


Właśnie dzięki tobie złapałem za angielskie książki do nauki programowania :)

@Analityk: Nauczyć się najpierw angielskiego, a dopiero się brać za naukę programowania:

aseeon dobrze to wytłumaczył w dwóch wpisach:

http://www.wykop.pl/wpis/9719000/cpp-naukaprogramowania-programowanie-wstep-czestot/

http://www.wykop.pl/wpis/10194824/naukaprogramowania-programowaniefunkcyjne-programo/

Pierwszy odnośnie C++, a drugi Pythona :)
R.....x - @WinyI: Łap na pocieszenie :)



@aseeon: Akurat ty w przekazywaniu wiedzy ...

źródło: comment_2ajnRYY9raUDTYmTOLLYzsuuDybHJn0K.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rezix: próbuje dość ten wpis do ulubionych, żebym mógł go sobie kiedyś przypomnieć, jestem na telu. Klikam ulubiony i nic się nie dzieje. Ktoś wie czy można to gdzieś dodać, czy copy pasta zrobić?
  • Odpowiedz
@Rezix: powiedzial facet ktory lubi rysowac ale swiat powiedzial mu ze na zycie zarobi programujac wiec siedzi na studiach gdzie cisnie z musi matematyka i programowanie a tak naprawde marzy o tym zeby zaplacili mu za prace z tabletem graficznych

i teraz musi sobie wmawiac frazesy motywacyjne zeby jakos cale zycie przetrwac w pracy ktora srednio lubi ale daje na kielbase
  • Odpowiedz
@Rezix: widzę tag programowanie, a chciałem się nauczyć grać na fortepianie i zastanawiałem się jak tu się nauczyć grać Chopina, nie umiejąc nic, ani nie mając kasy na fortepian (keyboard choć dużo tańszy to jednak nie ta sama moc - chociaż ma wiele fajnych funkcji).

Echh może kiedyś, jak zrealizuje inne marzenia ;D
  • Odpowiedz
a chciałem się nauczyć grać na fortepianie i zastanawiałem się jak tu się nauczyć grać Chopina, nie umiejąc nic, ani nie mając kasy na fortepian


@linoleum: Po pierwsze trzeba zdać sobie sprawę, że fortepian byłby na tobie zmarnowany skoro nic nie umiesz. Później kupić relatywnie tani (do budżetu) keyboard i po prostu zacząć grać i uczyć się nut. Jak będziesz umiał czytać nuty to bierzesz łatwy utwór Chopina i grasz, grasz,
  • Odpowiedz
@Werbel: Wiem, że keyboard ma wiele możliwości, ale to ma czas jeszcze, swoją drogą dlaczego fortepianu miałbym ot tak nie kupić? Są jakieś przepisy regulujące (pomijając fakt o kości słoniowej ;D)
  • Odpowiedz
@linoleum: bo jak jednak stwierdzisz,że nie masz na to zajawki to fortepianu będzie szkoda. No i trzeba go stroic i takie tam... Gitary też nie ma sensu kupować za 5000 z wzmacniaczem za kolejne 5k o mocy 1000W (#liczbazdupy), skoro nie wykorzystasz w praktyce 10% mocy ;)
  • Odpowiedz
@Werbel: Tak, zgadzam się, ale fortepian to stosunkowo odległa perspektywa, którą kiedyś zrealizuję (mam taką szczerą nadzieję). Jednak do tego jest kilka kroków, które trzeba wykonać., mimo wszystko gra na fortepianie czy w ogóle klawiszach to nie jest priorytet. Przynajmniej na teraz :)
  • Odpowiedz
@linoleum: właśnie nie musisz tego odkładac wydaje mi się, klawisze używane dostaniesz za grosze. Do fortepianu będzie krok bliżej ;). Teraz muzykę łatwo robić, mnóstwo poradników tutoriali i programów, które uczynią to tak prostym jak się da. Tylko niestety samo się nie zrobi...
  • Odpowiedz