Wpis z mikrobloga

@Misaki: Napiszę inaczej.. To, że coś tam sobie gdzieś zaznaczysz nie oznacza tego, że naprawdę w 100 procentach coś wyłączysz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Misaki: A jak sobie wgrasz na Windowsa takie coś co się nazywa Internet Explorer Boost Internet Toolbar to też przyspieszy ci działanie IE ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Misaki: #bojowkaandroid w calej okazalosci, @Oskarek89 napisal ze mu sie nie podoba bo nie ma paru apek, ktos odpisal ze sa odpowiedniki i pelna kultura, a tu musi wleciec ktos HURR WP TO NAJGORSZE GUWNO WSZYSTKO JEST DO DUPY IDE ZWALIC KUCA POD 5.0 LOLIPOP I APKI DO PIERDZENIA

beka z ludzi ktorzy sa internetowymi wojownikami jakiejs grupy uzytkownikow, mysle ze ten post sprawil ze niejeden posiadacz
  • Odpowiedz
@Misaki: Słuchaj, jak mogę powiedzieć, że zastanawiam się nad drugim telefonem z Androidem (np. Nexusem 4) tak kisnę z tego, jak dzielnie bronisz tezy, że aplikacja uchroni Cię przed lokalizacją przez BTS'y.

Wyłączenie lokalizacji =/= wyłączenie lokalizacji BTS.

Generalnie czytając Twoje odpowiedzi zastanawiam się, czy w ogóle wiesz czym są BTS'y.
  • Odpowiedz
@Misaki: Gdybyś zabroniła systemowi ją zapisać, to nie byłby w stanie połączyć się z jakąkolwiek siecią. I wyjaśnię Ci to na krótkim przykładzie - to nie anteny wysyłają sygnały do telefonu tylko telefon do anten. Co kilkanaście sekund generuje krótki sygnał odpytujący konkretną stację o możliwe zapytania do aparatu (telefon, sms, internet i czas). Gdyby telefon nie zapisywałby stacji, czyli naszego BTS'a tak po każdym zapytaniu traciłabyś zasięg. Pół Twojej
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: Zablokuję. Tym bardziej że Android to system otwarty i mogę modyfikować co mi się żywnie podoba. Nawet jeśli chcę, to mogę całkowicie wyrzucić z niego usługi google'a i nie mieć połączenia z ich serwerami wcale.
  • Odpowiedz
@misaki: bardzo dziękuję za ujawnienie się - wzbogacisz moją czarnolisto z pięknym tytułem gównoburzanki miesiąca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do appek - toż wszystko jest, wystarczy poszukać

  • Odpowiedz
@Misaki: Nie wyłączysz lokalizacji przez BTS, wyłączysz tylko ustalenie Twojej pozycji tą metodą w smartfonie. To BTS ustala Twoje położenie i ma głęboko w dupie ustawienia Androida.
  • Odpowiedz