Wpis z mikrobloga

Witam elektromirków! Padło mi coś w płycie głownej Asus P5Q - komunikat przed biosem: "USB device over current status detected"

Sprawdziłem +- wszystko, aż wyjąłem mobo z obudowy i odpalam na wszelkie sposoby ale bez skutku .

Problem z "USB device over pojawił sie dawno temu, od czasu do czasu powracał, ostatnio aby uruchomić kompa musiałem zresetować bios zworką.

W związku z powyższym na 95% problem leży w płycie głównej - przejrzałem gniazda USB i ogólnie całą elektronikę, ale nie zauważyłem nic podejrzanego.. Co teras?

Czy ktoś orientuje sie może jaka jest procedura działania serwisów komputerowych w takich przypadkach? Co mogę jeszcze zrobić oprócz wyrzucenia płyty?

#mobo #plytaglowna #elektronika #usb #asus #naprawalaptopow
  • 7
@panTadeusz: w okolicy gniazd usb (i gniazd do front-panelu usb) masz bezpieczniki ptc na liniach +5v dla usb. Sprawdzić, uszkodzony wymienić, i spokój.

Jeszcze sprawdź sobie zworkę koło gniazd usb, którą wybierasz skąd usb ma być zasilane (+5v, +5vstb) - jak spadła to też będzie taki objaw. Jak jest na +5vstb i masz taki objaw - to mogą być mocno spuchnięte kondensatory w zasilaczu (na przetwornicy standby)
hrumque - @panTadeusz: w okolicy gniazd usb (i gniazd do front-panelu usb) masz bezpi...

źródło: comment_eyCtBtHgNihzNrXDKiYqfY9wtRpUKmdN.jpg

Pobierz