Wpis z mikrobloga

@Cesarz_Polski: jak to trim miałem od początku ustawiony, co do żywotności SSD to prędzej padnie hdd niż SSD juz nawet na pclabie wycofali się z tej paniki na temat żywotności SSD

Edit: co do defragmentacji to ma być wyłączona i jest wyłączona od początku, jest włączona optymalizacja(ma być wlaczona) co jest zupełnie co innego niż defragmentacjia można poczytać o tym
@konoo: to widocznie miałeś już nowszy dysk z włączonym trim. Ja w swoim musiałem włączyć sam. Defragmentacja ma być wyłączona i nie pisałem, że ma ją włączyć. Po prostu pisząc ustawiona miałem na myśli jej wyłączenie i zrobienie reszty
@Cesarz_Polski: jesli pod pojęciem defragmentacja masz na myśłi to https://onedrive.live.com/redir?resid=25908FDA54AD5C27!6964&authkey=!AG_N4JZGqTMvatg&ithint=folder%2c

To ma być włączone bo to jest optymalizacja win sam wykrywa dysk SSD i na nim nie przeprowadza defragmentacji tylko optymalizacje

Nawet na sreenie widać że SSD wykrył jako półprzewodnikowy a resztę jako HDD

windows 8 nie defragmentuje SSD tylko go optymalizuje, bez tego po dłuższym czasie używania wydajność twojego SSD przy zapisie spadnie dramatycznie.
nie nic nie rób przy 8.1


@konoo: indeksowanie można wyłączyć

jesli pod pojęciem defragmentacja masz na myśłi to


@konoo: pod pojęciem defragmentacji mam na myśli defragmentację( ͡º ͜ʖ͡º) o optymalizacji nic nie pisałem.

Nawet na sreenie widać że SSD wykrył jako półprzewodnikowy a resztę jako HDD


@konoo: jak wykrył jako ssd to ok, bo czasami ta opcja u niego (w8) wariuje