Wpis z mikrobloga

Oczny tygodnik hetmański: Właśnie upłynął czas na przesyłanie odpowiedzi do krzyżówki nr 3. Poniżej znajdziecie poprawnie wypełniony diagram:

http://i.imgur.com/uOjtnua.png

Otrzymaliśmy odpowiedzi od czterech uczestników i każdy z nich może się pochwalić w pełni poprawnymi rozwiązaniami, stąd aktualny ranking:

1. @John_Finn, @k0rn1k, @brak_nicku, @aigimig - 15 pktów

2. @akurczak - 10 pktów

3. @koozkie, @manimalia - 5 pktów

Gratulujemy i zachęcamy do rozwiązywania kolejnych diagramów! Następny już jutro o 20:30.

Z tego miejsca chcielibyśmy was poprosić o wyrażenie opinii o krzyżówkach i organizacji Ocznego tygodnika. Jak oceniacie poziom trudności krzyżówek? Co sprawia największą trudność? Czy macie jakieś dodatkowe uwagi? 


Podzielcie się proszę z nami wszystkimi przemyśleniami jakie macie (prosimy o to również te osoby, które nie podsyłały nam rozwiązań), bo tylko dzięki waszej informacji zwrotnej, Oczny tygodnik może stawać się coraz lepszy :)



#ocznytygodnikhetmanski #oth3
  • 23
@almafater: Jak dla mnie poziom jest bardzo dobry, jedyne czego mógłbym sobie życzyć, to zmiana na półtygodnik hetmański, bo tydzień odstępu między krzyżówkami jest bardzo wyczerpujący ;) A tak na serio, to prosiłbym o objaśnienie sposobu rozwiązania "winny", wiem jak uzyskać końcówkę, ale z "win" mam kłopoty.
@k0rn1k:

"Winny" jest trochę po bandzie ;)


Dłużny - definicja


"wcale" + "nie e" = wcal


Jednym ze skrótów do "cal" jest "in", więc W+CAL=W+IN=WIN


+ oczywiście w końcu "zaradNY" = WINNY

@almafater:

A tak na serio, to prosiłbym o objaśnienie sposobu rozwiązania "winny", wiem jak uzyskać końcówkę, ale z "win" mam kłopoty.


tak, od tego chciałem zacząć. Dla mnie nie miało to żadnego sensu. Jedyne co mi przyszło do głowy, to to, że jeśli ktoś nie jest dłużny (z wykrzyknikiem) to jest to WIN (w przeciwieństwie do FAIL). Po podaniu interpretacji autorów myślę, że moje "rozwiązanie" nie jest dużo gorsze od zaprezentowanego:).
@spojrz: popatrzmy na milimetr - tam jest napisany symbol jednostki. W tej definicji ktoś tego uniknął - czemu? może dlatego, że takowa w języku polskim nie istnieje, a dalej wkradło się jakieś zapożyczenie. Dlatego prosiłem o jakieś wiarygodne źródło, że w języku polskim to obowiązuje
@spojrz: @almafater: tak, encyklopedia PWN jest dla mnie znacznie lepszym źródłem niż wiki, dziękuję za wskazanie tego linku, już będę to wiedział. Według mnie, mamy taką sytuację: 50% wysyłających rozwiązania (minimum 50%, można spytać pozostałe osoby, choć będzie to już trochę musztarda po obiedzie) wpisuje słowo, bo

a) układ liter jest taki a nie inny

b) trochę pasuje do określenia

Mamy słowo, wiadomo do którego określenia, a nie wiadomo o
@spojrz: Jest napisane pod każdym wpisem: prosimy o uwagi. To są moje uwagi. Uważam, że tego typu definicji nie powinno być, bo są na siłę udziwniane. Inni mogą mieć zupełnie inne zdanie. Czy wykraczają poza granice dobrego smaku? Nie wiem, kwestia indywidualnej oceny. Według moich kryteriów "nie idźmy tą drogą" nie jest nadmiernie niegrzeczne, obraźliwe, itp.

Jest jeszcze trzecia odpowiedź - określenie jest wyśmienite, na tym polegają hetmańskie.


To jest wypowiedź
@spojrz:

Szczerze mówiąc nie wiem, czy się nie cieszyć.


Skoro tak, to po co pisać cokolwiek?

Tak prosimy o uwagi, są uwagi i rozumiem, że je masz. Wiele osób dziwi się różnym hasłom, ale nikomu nie przyjdzie do głowy zakazać nam takich układać


Proszę o wskazanie, gdzie ja "zakazuję". Chyba, że mowa o "nie idźmy tą drogą"... Wyrażałem opinie i byłem od początku jedną z bardzo nielicznego grona osób, które to